Lovci z knihovny letos ulovili 750 perel

17. 2. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

V knihovně už znají svého nejúspěšnějšího lovce z čtenářské soutěže Lovci perel. Prvenství z předchozích ročníků opět obhájil David Nguyen, přestože tento rok vyhrál pouze o jednu perlu. Městská knihovna pořádá tuto soutěž již třetím rokem. Vyhlášení vítězů probíhalo v slavnostním duchu a s úsměvem na tvářích dětí, protože si odnášely cenu již od pěti ulovených perel. 

Smyslem soutěže je přečíst knihu označenou obrázkem perlorodky, správně k ní vyplnit pracovní list a získat perlu. „Tyto pracovní listy pomáhají u dětí rozvíjet čtenářskou gramotnost, protože k jejich vyplnění je třeba pochopit text,“ uvedla knihovnice Jitka Horáková. 

V letošním roce se soutěže zúčastnilo kolem 50 dětí, ale aktivně jich potom pokračovalo dál 35. Dětské čtenářské fondy knihovny jsou pestré a každý si může vybrat svůj oblíbený žánr. „Děti si knihy chválí, nejen ty, které jsou v soutěži vybrány. Myslím, že na své si přijde opravdu každý. V nabídce máme sci-fi, fantasy, dobrodružné příběhy, detektivní příběhy, dívčí romány a samozřejmě něco z naučné literatury,“ řekla Horáková.  


Tradiční vítěz David Nguyen získal 103 perel. Vyhrál velmi těsně, pouze o jednu jedinou perlu. Druhé místo obsadila Monika Kořenková a třetí její bratr Tomáš Kořenek se 100 ulovenými perlami. Zeptali jsme se nejúspěšnějších lovců, kterou knihu by nám doporučili? „Určitě nějaké detektivky,“ řekl David. „Asi knihu Já jsem trapnej, ale mně se líbily všechny“ uvedla Monika. „Deník malého poseroutky,“ dodal Tomáš.

Čtenářská soutěž Lovci perel bude v městské knihovně pokračovat. Přihlašování začalo ve čtvrtek 16. února a děti se mohou kdykoliv připojit. „Každý kniha, kterou děti přečtou je přínosem, jak pro ně, tak i my z toho máme obrovskou radost, takže i ta práce, která s tím je spojená, nám stojí za to a budeme v soutěži pokračovat,“ uzavřela Horáková.

-ves-

odebírejte přes RSS