M-klub ovládli divocí tanečníci

8. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

Čtyřiadvacet dětí ve věku od šesti do dvanácti let se přihlásilo na v pořadí již třetí taneční příměstský tábor pod vedením taneční skupiny Move Around. Týden plný pohybu a zábavy si užívají v prostorách M-klubu.


Na samotné taneční lekce si vždycky vyjdeme nahoru na spolák, protože tady dole toho místa moc není a využíváme ho spíše na hry a doprovodné aktivity, vysvětluje vedoucí tábora Karolína Citterbardová. Ta také prozradila, že to s tím tancem není tak úplně horké a děti si spíš užívají všestranný pohyb. Nemůžeme a ani vlastně nechceme, aby to tu bylo o nějakém tanečním drilu, protože tu máme i děti, které běžně netančí a nechceme někoho znevýhodňovat. Pojali jsme to spíš ve stylu tanec hrou, aby to děti bavilo, dodává.

Mohlo by se zdát, že si lektorky Move Around tímto způsobem vyhlíží nové tanečníky do stálé sestavy. To není úplně pravda, i když je fakt, že na některých dětech ten přirozený talent poznáte. Ale je to opravdu na nich. My budeme rádi, když se jim to zalíbí a budou se k nám hlásit i přes rok, ale nikoho k ničemu nenutíme, směje se Citterbardová. 

Během týdne si děti užívají i vycházky a výlety a program zakončí v pátek, kdy zatancují pro své rodiče. Krátkou sestavu předvedly i před kamerou HTV - podívejte se. -nov- 

odebírejte přes RSS