Malí diváci pomáhali hledat křišťálové srdce

22. 3. 2022 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Až z daleké Prahy přijel do Hustopečí divadelní soubor CziDivadlo, který hlavně nejmenším divákům přivezl v neděli 20. března autorskou pohádku O křišťálovém srdci. Autorkou inscenace a zakladatelkou celého souboru je herečka Hana Czivišová. 


„Divadlo jsem založila v roce 2016 a začali jsme právě touto pohádkou. Dnes už je představení více a všechno jsou mé autorské texty včetně těch hudebních,“ svěřila se hrdě zakladatelka Czivišová, která si v pohádce zahrála i jednu z hlavních rolí.

Členové souboru, mezi které patří třeba Otakar Brousek, Stanislava Jachnická či Pavla Drtinová, se zaměřují především na dětské diváky. Inspirací pro všechna představení divadla jsou původní pohádkové příběhy. „Já mám ráda klasické pohádky a klasické pohádkové archetypy. My máme nádherný pohádkový odkaz, který mají lidi rádi a vždycky to zaujme poezií, moudrostí a krásou,“ rozněžnila se Czivišová. 

Pohádka O křišťálovém srdci představila dvě sestry, z nichž ta starší toužila po bohatství natolik, že zavrhla tu mladší a prodala její srdce z křišťálu. Při napínavém hledání pomáhal plný sál malých i velkých diváků. „Diváci byli naprosto úžasní. Malí i velcí dávali pozor, soustředili se a živě reagovali. A hlavně to byl plný sál, což je vždycky radost. Opravdu se nám tady hrálo nesmírně dobře,“ děkovala divákům herečka.

Jak to tak bývá, nakonec všechno dobře dopadlo a sestry k sobě opět našly cestu. Stejně dobrý konec bude mít i nová pohádka CziDivadla. „Připravujeme pohádku O pomněnkovém králpvsví, která měla mít premiéru už v roce 2020. Bohužel zasáhl Covid a představení jsme odložili na dobu neurčitou, ale už se blíží ten čas, kdy bychom ji mohli nastudovat a moc se na ni těším,“ pozvala Czivišová. -nov-

odebírejte přes RSS