Malí fotbalisté oslavili Mikuláše vítězstvím!

7. 12. 2021 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Sport

Naše fotbalová minipřípravka se může chlubit velkým úspěchem! V sobotu 5. prosince porazili malí fotbalisté při Mikulášském turnaji na domácím hřišti favorizovanou Zbrojovku Brno.


Že ani v předvánočním čase bychom neměli zapomínat na pohyb a sport připomněl Fotbalový klub Hustopeče, který v sobotu 5. prosince uspořádal vůbec poprvé Mikulášský turnaj minipřípravek. „Hraje se na dvou plochách o rozměrech dvacet na patnáct metrů se čtyřmi brankami. Kouzlo je v tom, že děti se sice učí základní fotbalové dovednosti, ale nejdůležitější je pohyb a radost ze hry. Dnes tady hrajeme turnajově, takže hledáme tři vítěze. Ale dárkový balíček od našich sponzorů, kterým tímto velmi děkujeme, dostanou všichni. Přijde i Mikuláš, dáme si dětský šampus, bude to fajn,“ představil turnaj trenér kategorie U6 Tomáš Létal.

V městské sportovní hale panovala opravdu pohodová atmosféra a všechny přihlášené týmy kategorie U6, což jsou děti ve věku 5 a 6 let, si užívaly hravého soupeření. „Máme tady děti z Bořetic, Dunajovic, Šitbořic, Ivančic, přijela k nám Zbrojovka Brno, což je velký tým. V každým týmu je okolo osmi dětí. Hustopeče mají dnes dva týmy, které se chtějí rvát o vítězství,“ směje se Létal.

A Hustopečští se předvedli ve výborné formě když porazili Zbrojovku Brno vysoko 10 : 1 a odnesli si zlaté medaile. Na druhém místě se umístil Celtic Bořetice a bronz míří do Ivančic. Trofeje jsou o to vzácnější, že Mikulášský turnaj se konal vůbec poprvé. „Napadlo nás to s kolegy trenéry a jsem moc rád, že se to setkalo s takovou kladnou odezvou, že přišli i rodiče se podívat, že máme spoustu krásných dárečků pro děti a že tu vlastně můžeme být,“ neskrýval radost Létal.

Po náležitých oslavách si malí vítězové opět nazují kopačky a aby neusnuli na vavřínech, dají se znovu do práce. „Teď se budeme soustředit na to, abychom hrou tvořili dětem zábavu, takže využijeme skvělých podmínek, které v Hustopečích máme a budeme se soustředit se na přípravu na umělé trávě, eventuálně doplníme nějaký přípravný zápas s Hodonínem. No a v lednu už nás čekají nějaké turnaje, v Hustopečích budeme hostit hned dva,“ těší se Létal. -nov-

odebírejte přes RSS