Malí rybáři závodili i v dešti

9. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Sport
Ani deštivé počasí, které v sobotu 6. června v Hustopečích panovalo, neodradilo místní rybářský svaz k uspořádání plánovaných dětských rybářských závodů. Již třetím rokem se kvůli rekonstrukci hustopečského rybníka konají v sousedních Starovicích.


Desítky rodin, které obsypaly podmáčené břehy starovického rybníka, přijely s plnou výbavou a déšť braly jako dobrodružný přídavek. „Jak vidíte, tak to nikomu nevadí. Máme tu deštníky, stany, máme čaj a párky v rohlíku a je nám tu dobře. Do závodu se přihlásilo asi šedesát dětí, takže účast je hodně slušná,“ pochvaloval si tajemník rybářské organizace Miroslav Dohnálek. 

Během dopoledne měli malí rybáři pod dohledem svých rodičů ulovit co nejvíce ryb nebo největší kus. Odměnou jim kromě vítězného pocit byly hodnotné ceny i pamětní medaile. „Cílem dnešního dne je ukázat činnost našeho svazu. Budeme dnes pasovat na rybáře absolventy našeho rybářského kroužku, kteří dostanou své první povolenky,“ dodal.    

Rybářský spolek se dlouhodobě rozrůstá a členové se již nemohou dočkat, až si zarybaří doma, u svého rybníku. „Naposledy jsme v Hustopečích dělali závody v roce 2018, a to bylo proto, že jsme museli před zahájením rekonstrukce slovit všechnu rybu a odvézt ji do okolních rybníků. Ale hráz už je opravená a v nádrži pomalu začíná stoupat hladina, tak všichni věříme, že budeme brzo opět zarybňovat a pokračovat v Hustopečích,“ doufá vášnivý rybář. -nov-

odebírejte přes RSS