Malí volejbalisté rozzářili halu barvami

22. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport

Volejbalu v Hustopečích se poslední měsíce velmi daří. Zatímco starší družstva sbírají cenné body v jihomoravských soutěžích, nejmenší hráči k závodní atmosféře postupně přičichávají. Cenné zkušenosti sbírali na Turnaji v barevném minivolejbale, který hustopečská sportovní hala hostila v sobotu 20. ledna.


Je nasnadě že do barvených kategorií jsou děti rozdělené podle svých dovedností. „Nejmenší děti nosí žluté dresy a po nich se v podstatě chce jen aby zvládly přehodit míč přes síť. Starší a zkušenější děti obléknou oranžové dresy a zvládnou už odbít přes síť- Červená barva značí, že děti zvládnou hrát klasický volejbal,“ vysvětlil trenér Petr Groh.

Do Hustopečí přijelo 116 týmů z celého kraje, dohromady něco přes 250 dětí. A mezi nimi hned dva týmy domácích. „Máme tu tolik dětí, že jsme je musely rozdělit na prakticky dva týmy, kdy část našich svěřenců hraje pod záštitou Tělovýchovné jednoty Agrotec a část pod hlavičkou Základní školy Komenského. Máme zastoupení ve všech barvách a musím děcka pochválit, protože jsou moc šikovní,“ nešetřil chválou Groh, i když jedním dechem dodal, že při podobných turnajích vůbec nejde o nějaké výsledky. Děti si mají především užít turnajovou atmosféru. 

Malí volejbalisté odehráli během dne 40 kol šestiminutových zápasů a každý z nich si z Hustopečí odvezl zaslouženou odměnu. -nov-

odebírejte přes RSS