Malované kamínky zaženou nudu!

14. 7. 2020 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Budete-li se pořádně dívat kolem sebe, je možné, že v trávě či na zahrádce v Hustopečích naleznete malované kamínky. Jak se tam ocitnou a jaký je jejich příběh? To jsme vyrazili zjistit s naší kamerou. 


Najděte kamínek, pomalujte jej dle vaší fantazie a pak jej vypusťte do světa, ať putuje po krásách naší země. To je příběh malovaných kamínků, které v posledních týdnech můžete nalézt ve svém okolí a na jejíž tvorbě se můžete podílet i vy. Kreativní zábavu pro sebe i svou dceru nám představila paní Petra Procházková. 

„První, co musíte udělat, je najít nějaký pěkný kamínek. Před malováním je lepší ho umýt a potom můžete začít tvořit,“ popisuje nám svůj koníček paní Petra, která nám připravila přehlídku kamínků všech druhů. 

Jakmile je dílo hotovo, paní Petra doporučuje přestříkat lakem tak, aby se dílo hned nesmazalo. „Z druhé strany je důležité napsat poštovní směrovací číslo, podle kterého můžete svůj kamínek dohledat na internetu. Je dobré označit i facebookovou skupinu Kamínky,“ doplňuje Petra. Máme tedy hotový, označený kamínek a co s ním? „Někam ten kamínek položíte. Doporučuje se je umisťovat na pěkné místo – my je tady v Hustopečích roznášíme například na náměstí, na ulici Lipovou nebo je bereme s sebou na výlet,“ říká paní Petra. 

Facebooková stránka Kamínky, o které paní Petra hovořila, má v současné době přes 142 tisíc členů a ti se chlubí svými nálezy. Můžete zde nahrát fotku kamínku, přidáte označení jeho poštovního směrovacího čísla a zmíníte i to, kde jste kamínek nalezli. Jeho tvůrce tak zjistí, kam až jeho výtvor doputoval. Dá se tedy nejet tvořit, ale i hledat. „Už jsme našli hodně kamínků a spoustu jsme jich roznesly,“ inspiruje nás paní Petra. A co vy? Zkusíte to taky?

-vyh-

odebírejte přes RSS