Hustopeče budou vonět po mandlích!

16. 8. 2021 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Již dvě jara jsme se museli obejít bez oblíbené akce Slavnosti mandloní a vína odehrávající se v době rozkvětu mandloní. Nechtěli jsme však návštěvníky o populární akci ochudit, a proto jsme připravili Mandlobraní s vínem, na které se můžete těšit 20. a 21. srpna. A co vás čeká? 

V pátek 20. srpna se můžete těšit na otevřené sklepy v obou vinařských uličkách v Hustopečích – Vinařské a Na Hradbách. 

V sobotu 21. srpna bude program skutečně nabitý:

73459

  • Na Dukelském náměstí vás čeká kuchařská show Honzy Vorla, vystoupení cimbálové muziky Antonína Stehlíka (kteří se v odpoledních hodinách přemístí na nádvoří domu U Synků), koncerty kapel Z Horní Dolní a dál na jih, Ukulele orchestra jako Brna, La Bande a BUTY.
  • Na náměstí proběhne také soutěž jedlíků, děti se mohou povozit na dřevěných kolotočích, vyrobí si vlastní button či si mohou nechat pomalovat obličej… Nejen pro děti pak bude připraven jarmark zaměřený na mandlové produkty, u vybraných restaurací můžete ochutnat mandlové menu a zapít jej mandlovým pivem.
  • A co se bude dít v samotných mandlových sadech? Můžete se těšit na mandlové občerstvení, rozhlednu a fotorám (těšíme se na vaše instagramové fotky s #mandlobrani). 
Důležité organizační záležitosti: 

  • Žádáme všechny návštěvníky Mandlobraní, aby dodržovali aktuální opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví pro konání koncertů: https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty. Zejména připomínáme povinnost prokázat se negativním testem či očkováním, použít ochranu dýchacích cest a dodržovat rozestupy. Otestovat se je možné rovněž antigenním testem určeným pro sebetestování, který si návštěvník přinese, případně ho zakoupí na pokladně u vstupu.

  • Pro návštěvníky bude připraveno záchytné parkoviště, ze kterého bude jezdit na nádraží kyvadlová doprava. V době konání akce dojde k omezení provozu na náměstí a v okolních ulicích a na komunikaci vedoucí směrem k rybníkům a také ve vinařských uličkách.

  70857


odebírejte přes RSS