Manželský čtyřúhelník pobavil diváky

29. 9. 2022 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Na pódiu hustopečského kina zazářily v pondělí 26. září další herecké hvězdy. Fanny agentura přivezla komedii Manželský čtyřúhelník na horách a místní kinosál praskal ve švech. Svých hereckých rolí se skvěle zhostila Ivana Jirešová, Dana Homolová, Martin Sitta a Vladimír Kratina.


Právě Vladimír Kratina, pro některé stále známý jako „Drtikol“, se hustopečským divákům předvedl už minulý rok v divadelní hře Sexem ke štěstí. A místní obecenstvo si velmi pochvaluje. „Vybavuju si, že bylo vždycky báječné, a doufám, že dneska budeme báječní my i publikum,“ přeje si herec Kratina.

Toto přání, vyslovené ještě před představením, bylo vyslyšeno. Herci předvedli strhující komedii popisující situaci, kdy si dva manželské páry, jeden mladší a druhý starší, vyjedou společně na hory. Každý z manželů plnil svou specifickou roli, a tak začaly vznikat první momenty, kdy se diváci začali popadat za břicho. „Mezi námi, je určitě rozdíl, já jsem ten starší a zkušenější, dávám mu rady, kdežto on v tom trošku lítá, no zkrátka tak, jak je to v životě,“ popisuje svou roli herec Kratina.

Představení satiricky poukazovalo na klasické rozpory mezi muži a ženami a herecké výkony u publika sklidily neutichající smích i několik bouřlivých aplausů i během samotného představení. Herci působí především v divadlech, kde mají stálé angažmá, ale jednou začas si „odskočí“ i do měst po celé České republice. Jak zájezdová divadla zvládají? „Je to náročnější, protože člověk někam musí jet. Jsou štace, které jsou bližší, po Čechách a kolem Prahy, nebo pak delší jako je třeba Ostrava nebo právě Morava, takže člověk stráví hodně času v tom „hytláku“ jak já říkám, v tom mikrobuse,“ směje se herec.

A protože tentokrát zájezdové divadlo dorazilo do města mandloní a dobrého vína, nemohli jsme se nezeptat na oblíbenou odrůdu. „Oblíbené víno – to se nedá říct, já tady mám letitého kamaráda, ke kterému jsme jezdili do sklepa na víno už za „totáče“, takže to by byl hřích, být v tomto žírném kraji a nenavštívit nějaký sklípek nebo koštovat nějaké víno,“ uzavírá Vladimír Kratina. -slam-

odebírejte přes RSS