Manželský čtyřúhelník rozesmál přes dvě stovky diváků

24. 4. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Hru Manželský čtyřúhelník napsal a režíroval známý český herec Jakub Zindulka. V pátek 21. dubna rozesmála plný sál Společenského domu Hustopeče. Ztřeštěná divadelní komedie vypráví o tom, co může způsobit jedna sázka uzavřená během bujarých oslav nového roku. „Námět na hru napadl herečku Danu Homolovou, která chtěla příběh o tom, jak rozdílně myslí muži a ženy. A jak mě napadla ta zápletka? To už nevím, nápady přicházejí, když chtějí,“ vysvětlil se smíchem autor a režisér Jakub Zindulka. 

Manželé Juklovi se přátelí s manželi Tupými. Díky množství vypitého alkoholu opadnou zábrany a začnou se otevírat ošemetná témata soužití vztahu muže se ženou, kdy ženy si stěžují, že muži jsou líní a nepozorní a muži si stěžují, že se ženy nedají pochopit. Vše vyústí v zajímavou výměnu manželů.
Ve hře se obvykle představí Michaela Badinková, Dana Homolová, Martin Kraus a Daniel Rous. Daniel Rous bohužel onemocněl a během představení v Hustopečích ho pohotově nahradil právě Jakub Zindulka. „Myslím, že jsem schopný zahrát obě dvě role, když jsem je napsal nebo aspoň doufám,“ okomentoval své hostování Zindulka.
Herci hru hrají již druhý rok a mají za sebou vystoupení ve spoustě vesnic a měst. „Dnes máme už 110 reprízu, takže už nemáme trému z textu a hraní si jenom užíváme. Protože se hry už nebojíme, tak máme možnost si navzájem klást jeden na druhého různé pasti a to mě vždycky moc baví,“ řekl herec Martin Kraus.
Pod taktovkou Jakuba Zindulky vznikla již další hra - Tchýně na zabití, ve které má opět roli Martin Kraus. Její premiéra je plánovaná na začátek listopadu. „Je to taková lehce duchařská komedie. Já osobně ji nazývám - poetickou komedií o smrti,“ uzavřel Zindulka. 

-ves-

odebírejte přes RSS