Markéta Harasimová pokřtila svůj poslední titul Poháry touhy

29. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Severomoravská rodačka Markéta Harasimová se v Hustopečích usadila již před osmi lety. Zdejší klima jejím knihám svědčí, protože poslední román Poháry touhy je jejím 13 dílem. „Knihy přibývají na váze, protože jsem začala útlejšími dívčími romány a pak jsem se přetavila na tvorbu pro ženy,“ řekla Harasimová.
Knihy jsou tedy velmi oblíbené především u čtenářek. „Přiznávám, že v drtivé většině jsou to ženy, ale od té doby, co do knih přidávám víc erotických a detektivních motivů, tak kupodivu zachutnaly ty knihy i mužům,“ doplnila Harasimová.
Poslední kniha Poháry touhy je autorkou označována jako erotický román z vinařského prostředí. „Je to kniha o ženě, která stojí na životní křižovatce a do klína jí spadne dědictví v podobě vinohradů a sklepa. Ten román je z části i mystický, protože k vinné alchymii patří i duchovno,“ uvedla Harasimová.
Křest knihy pojala spisovatelka také vinařsky. Konal se ve vinném sklepě s dobrým vínem. Herci z Boleradického divadla odehráli krátkou scénku inspirovanou knihou. Kmotrem díla se stal herec a dabér Michal Bumbálek, který pobavil historkami ze své práce. „Přeji knize jedno jediné a to podstatné, aby byla čtena a aby lidé začali víc číst,“ uvedl Bumbálek.
Michaela Harasimová není jen autorkou, ale i nakladatelkou, protože si založila vlastní nakladatelství. „Stalo se tak na přelomu roku a Poháry touhy jsou první vydanou knihou. Mám nyní jako autorka větší svobodu,“ doplnila Harasimová. Kromě oblíbených románů napsala spisovatelka i dětskou knížku Z deníku kočičky Tlapičky. Vydání plánuje na podzim. 

 -ves-


16921

odebírejte přes RSS