Markéta Harasimová přilákala do knihovny desítky čtenářů

28. 1. 2015 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Mezi regály knih se v městské knihovně v úterý 20. ledna 2015 tísnily desítky čtenářů. Všichni čekali na křehce působící spisovatelku z Hustopečí, na Markétu Harasimovou. Čekali na autorské čtení z její nejnovější knihy Sametová kůže.
„Je to kniha o mladé mamince, která se právě rozvádí a její manžel je vzápětí surově zavražděný. Žena se stane hlavní podezřelou. K tomu je tam ještě taková pikantní milostná zápletka, protože to docela jiskří mezi ní a vyšetřujícím komisařem,“ představila knihu spisovatelka, která už šest let žije v Hustopečích a psát začala už v patnácti letech.
Nejprve vydávala dívčí romány, poté romány určené pro ženy. V poslední době se v jejích knihách často objevuje i detektivní zápletka.
„Vždy jsem byla vášnivá čtenářka, a když jsem měla přečtenou celou místní knihovnu a už nebylo co číst, tak jsem si říkala, že je potřeba něco napsat. Vznikla první kapitola, druhá, až z toho byla celá kniha,“ vzpomněl na své začátky Harasimová.
Nyní už se na pultech knihkupectvích nebo v knihovnách objevuje devět jejích knih. A další, desátá, by měla vyjít už letos. „Kniha bude opět laděná trošku do detektivna. Hlavním tématem bude stalking – tedy nebezpečné pronásledování. Okrajově se také dotknu jednoho zdravotního problému a to depresí,“ navnadila čtenáře na novou knihu autorka.
Více informací o hustopečské spisovatelce můžete najít na jejích webových stránkách www.marketaharasimova.cz nebo na Facebooku.
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 293, vychází v pátek 6.2.2015. 
(Text a foto: Jana Rozková)


odebírejte přes RSS