Mateřské školky se loučily s předškoláky

28. 6. 2021 · 1 minuta čtení · 27 fotografí · 1 video

Náročný rok mají za sebou a náročnější před sebou. Prvňáčci, kteří v září zasednou do školních lavic se v minulém týdnu loučili se známými třídami, kamarády i učitelkami. A v žádné z obou hustopečských školek se toto loučení neobešlo bez slziček...


Nejdůležitější povinnost mateřských škol na konci školního roku máme v Hustopečích úspěšně splněnou. V minulém týdnu byli předškoláci slavnostně pasováni na školáky. Začalo se v úterý 22. června na Pastelce. 

„Loučíme se s 26 dětmi. Myslím si, že jsme si při pasování užili spoustu legrace, a tak to má být. Pan král všechny slavnostně odpasoval, měli jsme pizzu i šampus a děti jsme vypravili ve vší parádě,“ neskrývala radost nad vydařeným odpolednem ředitelka školky Blanka Nešporová. 

Nechyběla ani slavnostní přísaha. Paní učitelky přísahaly, že se všem dětem budou nadále věnovat s náležitou péčí a děti naopak slibovaly, že budou vzornými žáky. 

Po náročném školním roce, který děti, rodiče i učitelky zvládly na výbornou je čeká spousta nových povinností. „Budou se učit psát, číst, počítat. Nebudou to mít jednoduché. Myslím si, že ta první třída je hodně složitá, ale věřím, že to všichni zvládnou, jsou moc šikovní,“ chválí své dnes již bývalé svěřence Nešporová. 

V podobně slavnostním i zábavném duchu se neslo pasování U Rybiček v sobotu 26. června. Zde se pasování ujala pro změnu královna Kateřina. Do všeobecného veselí, které slavnost provázelo, byli zapojeni i rodiče, z čehož měli novopečení školáci ohromnou radost, jak se můžete přesvědčit na našich fotografiích a záběrech. 

Školáčci, gratulujeme vám k velkému kroku v životě a v nové etapě vám přejeme hlavně hodně radosti a nových zážitků. -nov-

odebírejte přes RSS