Město Hustopeče odsuzuje útok na Ukrajinu a nabízí pomoc

26. 2. 2022 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Město Hustopeče v souvislosti s nevyprovokovaným válečným konfliktem na Ukrajině stojí jednoznačně na straně napadené Ukrajiny, odsuzuje agresi Ruska a je připraveno nabídnout pomoc ukrajinským občanům. 


Víte-li o někom, kdo potřebuje pomoc přímo v Hustopečích, kontaktujte Krizový štáb ORP Hustopeče: Novák Robert, tel.: 606 610 878

 

V pondělí 28. února zasedne Rada města, aby zformulovala konkrétní kroky:

  • V úmyslu máme poskytnutí finanční pomoci nebo nabídku ubytovny v Celném.
  • Na Hustopečsku se objevují první žádosti o ubytování, které už starostové aktivně řeší.
  • Od příštího týdne bude na naší radnici viset ukrajinská vlajka, aby nám připomínala, že nedaleko nás potřebují i naši pomoc. 

Do Brna a okolí od sobotního dopoledne přijíždí první váleční uprchlíci. Centrum pro cizince Jihomoravského kraje, Magistrát města Brna a Diecézní charita Brno aktuálně vytvořili databázi, do které lze vkládat nabídky ubytování. Pokud byste věděli o někom, kdo může ubytování nabídnout nebo sami tuto možnost máte, budeme rádi za pomoc i sdílení - Online formulář zde.
Vážíme si vaší snahy a podpory. Děkujeme!

Jednotný postup pro občany Ukrajiny na území České republiky při migraci v souvislosti s vojenským útokem Ruska na Ukrajinu:

Občané Ukrajiny prchající z oblastí zasažených válečným konfliktem a zdržující se na území České republiky se musí zaevidovat na pracovišti Ministerstva vnitra – odboru azylové a migrační politiky.

Adresa a kontaktní údaje pracoviště v Jihomoravském kraji:
Ministerstvo vnitra – odbor azylové a migrační politiky
Oddělení pobytu cizinců Jihomoravský kraj
Tuřanka 1554/115b, 627 00 Brno-Slatina
tel. 974 801 801 (informační a objednávací linka)

Působnost v rámci Jihomoravského kraje – okresy Brno-město, Brno-venkov, Vyškov, Blansko, Břeclav, Znojmo a Hodonín. Webový odkaz: https://www.mvcr.cz/clanek/pracoviste-mv-odboru-azylove-a-migracni-politiky-jihomoravsky-kraj.aspx

Řada neziskových organizací spustila veřejné sbírky na pomoc lidem z Ukrajiny:

 

odebírejte přes RSS