Město Hustopeče opět po roce vyvěsilo tibetskou vlajku

10. 3. 2021 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Na budově hustopečské radnice se jako každý rok objevila tibetská vlajka. 10. března 1959 bylo v hlavním městě Tibetu Lhase násilně potlačeno povstání proti čínské okupaci. Vlajky jsou v tento den vyvěšovány po celém světě na důkaz podpory Tibetu a jeho obyvatelům a současně jako odsouzení této tragické události, která si v roce 1959 vyžádala desetitisíce obětí. 

„Tibetskou vlajku vyvěšujeme ze solidarity k zemi, která přišla o svou svobodu pod nátlakem totalitního agresora,“ vysvětila rozhodnutí Rady města starostka Hana Potměšilová. „Tuto vlajku vnímáme jako symbol svobody - svobody národů, společenství a jako důkaz toho, že by je měl svět chránit. Svoboda, demokracie a dodržování lidských práv totiž nejsou samozřejmostí,“ popsala důležitost těchto hodnot paní starostka.

53639

Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině 90. let a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Při povstání zemřelo více než 80 000 Tibeťanů. Cílem vyvěšování vlajky je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

-vyh-

odebírejte přes RSS