Město Hustopeče spouští iniciativu Hlídačka

11. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Z důvodu uzavření základních škol se mnoho rodičů potýká s problémem, jak se postarat o své děti, když musí chodit do zaměstnání.

Město Hustopeče ve spolupráci s Marketingem a kulturou města Hustopeče spouští na facebookovém profilu města iniciativu HLÍDAČKA Hustopeče, která vybízí dobrovolníky především z řad studentů uzavřených středních a vysokých škol, aby nabídli pomoc právě těmto rodičům, případně seniorům a dalším potřebným.

Zájemci z řad rodičů i dobrovolníků si mohou od dnešního vyměňovat kontakty přímo pomocí nově zřízené facebookové skupiny Hlídačka Hustopeče, kam můžete vkládat své "nabídky" i "poptávky".

Službu mohou využívat i další skupiny obyvatel, jako například senioři, kteří potřebují nakoupit, doprovodit k lékařům apod.

Iniciativu jsme předem konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí v Brně, která tento projekt schválila i doporučila. "Pokud se děti nebudou zdržovat ve větších skupinách a využijí čas třeba procházkami na čerstvém vzduchu, pak je to ideální," dozvěděli jsme se na speciální infolince Jihomoravského kraje.

Ve městě jsou místa, kam s dětmi na pár hodin denně mohou dobrovolníci zajít: Městská knihovna, Galerie a muzeum či kvetoucí mandloňový sad. V Turistickém informačním centruje pro děti připravena hra do terénu Poznej Hustopeče.

Máte-li další tipy, kam s dětmi zajít či jak trávit volný čas během bezpečnostního nařízení, můžete do skupiny vkládat i tipy, případně nabídky.

Budou-li bezpečnostní opatření zpřísněna, budeme reagovat na aktuální situaci.

Prosíme, aby skupina byla využívána výhradně k těmto účelům. 

Děkujeme za pochopení a věříme, že dokážeme sociální sítě využívat ke vzájemné pomoci.
-nov-

odebírejte přes RSS