Město renovuje koupaliště a fotbalové kabiny

7. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města
Překvapivé rušno je v teplé podzimní dny na letním koupališti. Plavce vystřídali dělníci, kteří se vrhli na rozsáhlou rekonstrukci areálu. 


„Rada města schválila projekt a vyčlenila finance už minulý rok. Letos jsme vysoutěžili firmu a pracujeme tak, aby byl areál hotový do té nové koupací sezony 2024. Renovace se týká především bazénových nádrží, které budou kompletně obouchány, zjistíme stav půdy pod povrchem a následně budou nádrže opatřeny novým keramickým povrchem, novými odtokovými a úklidovými žlaby a podobně. Rozmístění jednotlivých bazénů zůstane stejné, ale budou v podstatě úplně nové. Všechno musí splňovat aktuálně platné hygienické a bezpečnostní normy,“ těší se ředitel Sportovních zařízení města Hustopeče Aleš Proschek.

Opravu areálu, který byl zbudován v roce 1996 a od té doby neprošel zásadnější modernizací zaplatí město. Do projektu za bezmála 20 milionů korun se podařilo včlenit i výměnu tobogánu a opravu skluzavky. „Z tobogánu nám zůstane jenom ty železné nosné sloupy, samotný tobogán nám odborná firma nainstaluje úplně nový. Se skluzavkou se ještě rozhodujeme, jak postupovat, ale pravděpodobně bude částečně přelaminována,“ dodává Proschek.     

Stavební ruch panuje i o několik desítek metrů dál, na sportovním stadionu, kde se začalo s opravou kabin. „Měli jsme podanou žádost o dotaci, která ale nevyšla. Naštěstí město uvolnilo cca 2 miliony korun, takže můžeme zateplit střechu a vyměnit okna i interiérové dveře tak, aby příští sezonu mohli mít naši fotbalisté pěkné zázemí,“ usmíval se Proschek. -nov-

 

odebírejte přes RSS