Město žádá o dotaci na výměnu povrchu pod nafukovací halou

20. 2. 2019 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Nafukovací hala zastřešuje hřiště u Základní školy Komenského od roku 2016. Poskytuje tak škole i široké veřejnosti další sportovní prostor, který se dá navštěvovat celoročně. Samotný povrch hřiště je ovšem už značně opotřebovaný a je nutné ho vyměnit. „Údaje od výrobců udávají životnost kolem 10 - 15 let. My jsme ho před 17 lety kolaudovali, takže už nový povrch potřebuje,“ vysvětlil investiční technik Radek Krušina.


Proto podává město Hustopeče do 28. února žádost do vyhlášené výzvy Ministerstva pro místní rozvoj ČR, která je zaměřená na podporu obnovy infrastruktury. „Výše dotace je 60 procent z uznatelných nákladů. Ministerstvo vyhlašuje tyto programy pravidelně, každý rok se nám zde podaří získat dotace,“ upřesnila projektová manažerka Eva Bohutínská.
Základní škola Komenského využívá nafukovací sportovní halu každý školní den od ranních do odpoledních hodin. Přestože v areálu školy jsou dvě sportoviště, kapacitně žákům nestačí a musí docházet do tělocvičny gymnázia nebo do městské sportovní haly. Veřejnost si do haly chodí zahrát fotbal, sálovou kopanou, badminton nebo volejbal. „V odpoledních hodinách je tady vytíženost především od pondělí do pátku. Celkem je to 15 hodin týdně. Řekl bych, že zájem by byl daleko větší, pokud by byl odpovídající povrch. Dnes už je to limitní a spousta lidí sem nejde proto, že se na tom povrchu sportovat příliš nedá,“ posteskl si ředitel ZŠ Komenského a provozovatel haly Jaroslav Vysloužil.
Výměna povrchu hřiště závisí na tom, zda bude zajištěno financování. „Předpokládáme, že pokud získáme dotaci, tak budeme výměnu povrchu realizovat v tomto roce. Pokud ji nezískáme, tak bude záležet na zastupitelích, zda zvolí financování z rozpočtu města,“ uzavřel Krušina.

-ves-

 

odebírejte přes RSS