Městská knihovna Hustopeče už jede naplno

15. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Začátek školního roku je za námi a do Městské knihovny Hustopeče se vrátili pravidelné programy, jako jsou například vzdělávací přednášky, virtuální univerzita třetího věku, literární kavárna či Cipísek.
První vzdělávací přednáška patřila záhadologovi Arnoštu Vašíčkovi. Ten, všem zájemcům o tajemno, poodhalil Labyrint záhad, který máme na dosah ruky. „Jsou to záhady opravdu z celé republiky. Od mimozemských civilizací, přes historické otazníky, až po věci mezi nebem a zemí. Překvapilo mě například, že jsem našel oblast v Jeseníku, je to okolo hradu Sovinec, kde se dochovalo plno pověstí a nálezů, které naznačují jakýsi kontakt s mimozemskou civilizací,“ prozradil část přednášky Vašíček.  
Návštěvníci knihovny se v říjnu mohou těšit na výstavu šperků Denisy Rylichové a obrazů Marie Fialové či na přednášku oblíbeného spisovatele historických románů Vlastimila Vondrušky. První týden v říjnu se také bude konat týden knihoven. „Je to celostátní akce zaměřená na podporu četby a knihoven po celé republice,“ řekla knihovnice Jana Unverdorbenová. V rámci této akce vyhlašuje knihovna amnestii upomínek. „Můžete jí využít a vrátit knížku bez poplatku,“ dodala Unverdorbenová. -ves-


odebírejte přes RSS