Městská knihovna pomohla vydání dětské knížky

17. 1. 2018 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video

Velkou oslavu a křest knížky zažila v úterý 16. ledna městská knihovna. V rámci literární kavárny, jejímž hostem byla tentokrát spisovatelka Petra Nachtmanová byla představena dětská knížka Co zvířátka obědvají a Strašidýlka, jejímž spoluvydavatelem je právě městská knihovna Hustopeče. 


Básník Josef Řičánek byl známý svým verši už za svého života. "Přátelé mu říkali malý princ z Rousínova. On byl těžce postižený, zdeformovaný po špatné reakci na očkování v dětském věku, takže zůstal takový zakrslý. Ale ani toto těžké postižení ho nezlomilo a psal nádherné zvučné verše," seznamuje nás s autorem textů Jitka Šubrtová.

"Jsme moc rádi, že nám Město Hustopeče a především knihovnice Jitka Horáková a Jana Unverdorbenová pomohli s vydáním, protože ty veršíky a pohádky jsou opravdu kouzelné. A my doufáme, že toto bude jedna z těch knížek, kterou si děti zamilují a rodiče jim z ní budou rádi předčítat," doplňuje Jitka Šubrtová.

Kmotrou knížky se stala spisovatelka Petra Nachtmanová, která hustopečským zároveň představila svoji vlastní tvorbu.

Knihu Co zvířátka obědvají a Strašidýlka s básničkami Josefa Řičánka a ilustracemi Jany Moštkové si můžete zakoupit v Městské knihovně Hustopeče. -nov-odebírejte přes RSS