Městská policie sídlí od listopadu ve své budově

7. 11. 2019 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Městská policie se během října stěhovala na nové působiště. Od listopadu se jejím sídlem stala budova na ulici Dobrovského za Kinem.



„Městská policie byla zřízena rozhodnutím Zastupitelstva města Hustopeče v roce 1992. Od té doby putuje po různých budovách města, kancelářích, a vždycky to bylo svým způsobem provizorium,“ uvedl Robert Novák, který má na starosti krizové řízení města.

Do budovy se můžete dostat hlavním vstupem přímo z ulice, pro hůře pohyblivé nebo hendikepované slouží vchod ze dvora. Na strážníky ale uvnitř většinou nenarazíte. „Služba Městské policie je plánována tak, že strážník prochází obchůzku po městě a v budově sedí pouze administrativní pracovnice, která, pokud přijde občan, strážníka přivolá,“ vysvětlil Novák. V současné době má městská policie personální podstav. „Tato situace se změní v prosinci tohoto roku, kdy přijdou ze školy další dva strážníci, a ti nahradí kolegy, kteří odešli ke státní policii,“ prozradil Novák.

Pokud potřebujete pomoc Městské policie, nemusíte na služebnu chodit osobně, ale strážníka můžete přímo kontaktovat na telefonním čísle 727 888 396. Jestliže není ve službě, je potřeba využít tísňovou telefonní linku 158 případně 112. Stejně tak, pokud strážník vyhodnotí, že věc nespadá do jeho kompetence, předá ji k řešení Policii České republiky.

Podle zákona řeší obecní policie místní záležitosti veřejného pořádku. „Co se týká trestné činnosti, to znamená trestných činů, třeba vloupání, krádeží věcí z vozidel, různého násilí, zpronevěr, to vše patří do působnosti Policie ČR. My se spíš zabýváme dodržováním obecně závazných vyhlášek města, spolupodílíme se na řešení dopravy ve městě. Přeplněná parkoviště, spousta odstavených náklaďáků, dopravní nehody, nerespektování dopravního značení, to jsou problémy, které policii v současné době zaměstnávají nejvíce,“ posteskl si Novák.

Důležitým úkolem městské policie je zajišťování sportovních a kulturních akcí ve městě, řeší také různé případy výtržnictví a vandalství. Strážníci se starají i o odchyt psů. Rozhodnou se pro něj v případě, že zvíře volně pobíhá a ohrožuje sebe nebo okolí. Po převezení do záchytného zařízení v areálu Centra volného času Pavučina prohlédne psa veterinární lékař. Většina z asi 100 až 120 psů, které policie každoročně odchytí, je do 24 hodin vrácena majitelům. Ale kromě utečených psů se nachází i takoví, kteří sem byli záměrně dovezeni nebo vypuštěni, a ti na Pavučině stráví několik týdnů i měsíců, než je vyřešena náhradní péče.

-kam-

 

odebírejte přes RSS