Městské služby provádí sezónní práce

4. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Z města

Jaro se ujímá vlády a Městské služby Hustopeče nezahálí a provádí sezónní práce. V posledních týdnech pracují na úklidu města. „Nyní zametáme místní i krajské silnice. Chceme mít koncem příštího týdne hotovo, aby zvýšená prašnost nevadila lidem,“ uvedl vedoucí městských služeb Ivan Chrastina.


Městské služby souběžně provádí pravidelnou kontrolu a údržbu dětských hřišť, aby byly plně funkční a bezpečné. „Mnoho maminek nás telefonicky upozorňuje na poničená hřiště, za což jim děkuji, protože není v našich silách všechno uhlídat. Snažíme se ihned reagovat a hřiště opravujeme,“ dodal Chrastina. Pravidelné jarní údržby se dočká i zeleň ve městě. Zelené plochy se nyní čistí od větví a kamení, aby se o ně neničily stroje. „Také čistíme koryta. Zaměřili jsme se zejména na koryto nad hřbitovem, které nám v minulých letech způsobovalo problémy. Čistíme také cesty k rozhledně v mandloňových sadech, které teď navštěvují stovky turistů,“ doplnil.
Pokud se chcete na úklidu vašeho města podílet i vy, tak máte příležitost v neděli 8. dubna, kdy se koná akce Ukliďme svět – ukliďme Česko. Sraz je v 15 hodin u radnice, kde se rozdělí trasy a za odměnu vás čekají špekáčky na M-klubu.

-ves-

26301

odebírejte přes RSS