Mezi rybáře přibylo 31 pasovaných

6. 5. 2024 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Sport
Rekordních 31 dětí bylo slavnostně pasováno mezi rybáře při dětských rybářských závodech, které se každoročně konají na rybníku v sousedních Starovicích. 


Děti úspěšně absolvovaly rybářský kroužek, který funguje při městské knihovně v Hustopečích. „Scházíme se jednou za čtrnáct dní a letošní rok byl co se týká naplněnosti opravdu rekordní. Děti se učily o tom, jak se chovat v přírodě, jak se chovat k rybě, samozřejmě rozeznávat ryby, jak je lovit a tak dále. Je toho celkem hodně, co musí umět a zvládly to na výbornou,“ pochválil své svěřence vedoucí kroužku František Šafařík. 

Samotné závody se ve Starovicích konají počtvrté, přesunuly se sem kvůli rekonstrukci hráze hustopečského rybníka. „Je to fajn a když vyjde počasí, jako dneska, tak se to všem líbí. Ryb je tu dost, takže ze 72 závodníků téměř polovina něco chytila a každý si odnesl zaslouženou odměnu,“ řekl Miloslav Dohnálek, tajemník místní organizace rybářského svazu. 

A co všechno se dětem podařilo během slunečného dopoledne chytit? „Je tu všechno od cejnů, línů, kaprů. Jediné co tu určitě není, je sumec, protože na tak malém rybníku by to byla škodná,“ jmenuje Dohnálek a zdůrazňuje, že bez platné povolenky je lovení ryb zakázáno. -nov-

odebírejte přes RSS