Mezi vinohrady na kole již potřinácté

26. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma VínoKultura

Z Hustopečí odstartoval v sobotu 23. června třináctý ročník cyklistického putování Krajem André. Počasí tentokrát příliš nepřálo, nicméně i tak na trať vyrazily více než tři stovky zaregistrovaných účastníků. Na ty čekaly otevřené expozice, vyhlídkové rozhledny, cesty mezi vinohrady, ochutnávky vína i tradiční dobroty k zakousnutí. 


Na místní speciality lákaly již tradičně tetičky z Kobylí. V jejich nabídce nechyběly meruňkové buchty, přesňáky, bílá omáčka nebo gulášová či fazolová polévka. Raritou bylo i meruňkové pivo.
A cyklisté se mohli i zapojit do soutěže. „Každý návštěvník, který se zapsal do startovní listiny a zaplatil startovné, měl možnost vyhrát zajímavé ceny. Podmínkou bylo sesbírat minimálně sedm razítek z devíti a průkaz odevzdat do 18.00 hodin v cíli, který byl – stejně jako start, v areálu Formanky v Hustopečích, a pak už jen čekat na losování. „Letos jsme opět vsadili na dárkové poukazy ve sportovních potřebách a různé další dary v podobě vína, termohrnků, vaků a různých drobností,“ představila ceny tajemnice mikroregionu Radka Raflová.
V Hustopečích čekal nejen na sportovce folklórní program. Vystoupily dětské soubory Krajcárek z Hustopečí, Hanýsek ze Šakvic a Dúbravěnka z Dubňan. Zatancovali a zazpívali také členové Bučniku ze slovenské Habovky, kteří spolupracují s Hustopečskou chasou již více než pět let. Společnou činnost odstartoval projekt Uchovejme tradice a Hustopečští se v Habovce představili před čtrnácti dny. „Naši krojovaní zpestřili program Vidiečanovy Habovky, učili lidi i tancovat a přednášeli o místních tradicích a lidových zvycích,“ doplnila starostka města Hana Potměšilová.
Více než tři stovky návštěvníků sobotních akcí neodradily ani vítr a chladné počasí. Ti tak potvrdili, že cykloturistika, víno a folklór opravdu táhnou, a že náš kraj má co nabídnout.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS