Mezinárodní seniorský tábor se letos konal v Modre

12. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí
Téma Z města

Na základě memoranda tří měst, Benátek nad Jizerou - Hustopečí - Modry, se uskutečnil ve dnech 19. - 25. května mezinárodní seniorský tábor. Pořádajícím městem byla tentokrát Modra a tábor se konal v areálu termálních lázní Štúrovo. Z naší organizace se zúčastnilo 17 členů. Ubytování jsme měli v čtyřmístných apartmánech se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením.
Čekaly nás tři krásné výlety - autobusem do Budapešti, vláčkem k bazilice v Ostrihomu a lodí k Vyšegradu Měli jsme výborného průvodce, velmi šťastná volba, na všechny tři výlety, který historická data prokládal historkami.
V Budapešti jsme šli procházkou přes město, kde jsme viděli všechny historické památky - baziliku, parlament, nám. hrdinů a další, pak jsme vyjeli k rybářské baště, procházkou prošli okolí a na závěr jsme vyjeli na Citadelu, kde byl výhled na večerní osvětlenou Budapešť, nádherný zážitek. V Ostrihomu jsme navštívili baziliku, která je třetí největší v Evropě. Při třetím výletě na Vyšegrad nás na vyhlídce zastihla bouřka.
Ostatní volné dny jsme si užívali v termální vodě, ve Štúrově je sedm venkovních bazénů s různými tryskami, chrliči a dalšími atrakcemi. Ráno nechyběla rozcvička. O zábavu se postarala Fialova kapela. Užili jsme si celý týden. Poděkování patří panu Medlenovi a všem třem městům za umožnění těchto setkání. V neposlední řadě děkujeme i vedení města Hustopeče.

Bohumila Defeldová, předsedkyně

odebírejte přes RSS