Mikuláš letos rozdával nadílky na dálku

7. 12. 2020 · 2 minuty čtení · 35 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Hustopečské děti dlouhou dobu očekávaly zprávy o tom, zda letos dorazí na každoroční kontrolu svatý Mikuláš. Obavy byly zbytečné, protože opravdový světec si poradí s každou situací. A tak se v sobotu 5. prosince svatý Mikuláš procházel ulicemi města a naděloval i přes zavřené dveře.


Už to skoro vypadalo, že se v Hustopečích letos návštěvy nejoblíbenějšího světce, svatého Mikuláše, nedočkáme. Na pozvání Centra volného času Pavučina však nakonec dorazil, a to s veškerou parádou. „Dneska jdeme do ulic, protože na Pavučině je sice teplo, ale my chceme mezi lidi. Půjdeme tudy a támhle. Ulic je hodně, času málo, ale my se na to těšíme,“ svěřil se sám svatý Mikuláš těsně před zahájením výpravy.

Bezpečnostní opatření nedovolovala osobní návštěvy v domácnostech, a tak Mikuláš s početnou čertovskou a andělskou družinou rozdávali radost na dálku. „Jaká bezpečnostní opatření? My jsme malá družina, dodržujeme rozestupy, dítka budou nahlížet pouze z oken a ten dnešní vítr nám to stejně všechno rozfouká,“ vysvětlil Mikuláš a významně mrkl okem, jakoby si snad právě toto počasí objednal u Nejvyššího.

Nejhůře nesli nařízení o povinných rozstupech čerti, kteří se nemohli přiblížit ke zlobivým dětem a odnést si je do pekla. Ale pozor, takovým dětem posílají čerti důležitý vzkaz. „To, že se nemůžeme dostat k někomu domů, neznamená, že si pro něj ještě nemůžeme přijít,“ pohrozilo hrozivé čertisko, které za Mikulášem táhlo káru s pekelným ohněm.

Otázkou však zůstává, zda-li v Hustopečích nějaké zlobivé děti vůbec máme. Podle Mikuláše prý ne a jeho slova potvrzuje i procházka městem, během které děti mávaly, volaly, slušně zdravily a chovaly se nadmíru vzorně. „Jestli byly děti hodné, nebo ne, to musí posoudit hlavně rodiče. My s sebou přinášíme nadílky i uhlíky a jakým způsobem se co k dětem dostane, to vám určitě neprozradíme,“ dodal Mikuláš. 

Podle našich informací se všechny děti a dokonce i dospělí do druhého dne dočkali štědré nadílky. Za všechny ty koronavirové útrapy posledních měsíců si je určitě všichni zasloužíme.

Děkujeme, Mikuláši, a za rok přijď zas!
-nov-
Foto: Richard Skoumal  

odebírejte přes RSS