Mikuláš navštívil hustopečské děti

6. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video

Ve středu 5. prosince zavítal do Hustopečí Mikuláš. Přijel se podívat na místní děti, jak po roce vyrostly a co nového se naučily. Mikuláš je známý pro svou štědrost a velkorysost, proto se děti mohly těšit, že za malé vystoupení dostanou odměnu. „Zeptáme se rodičů, jestli byly celý rok hodné a budeme čekat minimálně pěknou básničku, písničku nebo nějaké představení,“ prozradil Mikuláš.


Součástí jeho doprovodu byli samozřejmě i čerti, kteří si nemohli návštěvu dětských domovů nechat ujít. Se zlobivými jedinci měli velké plány: „Vezmeme si je do pekla, aby nám uklízeli, a když nebudou uklízet, tak je spálíme.“ V životě jde zlo a dobro vedle sebe, proto do mikulášské družiny patří i andělé, kteří pomáhají dětem: „Budeme je před čerty bránit a s říkankami jim pomáhat.“
Děti Mikuláše nadšeně očekávaly, ale když viděly jeho doprovod, tak se schovávaly za rodiče a styděly se. Pro některé bylo těžké si v takové situaci vzpomenout na verše, některé to bez problémů zvládly.
Mikulášskou tradici v dětech podporují samotní rodiče, protože společná cesta Mikuláše, čerta a anděla slouží jako důležitý výchovný prvek a taky příjemná adventní zábava. „Snažíme se, aby náš syn měl co nejkrásnější zážitek, aby se opravdu čertů trochu bál a měl nich respekt. Zároveň chceme, aby viděl, že je i něco dobrého,“ uvedli rodiče dvouletého Matyáše.
Ať se čerti snažili, jak chtěli, z Hustopečí zase odcházeli s prázdnou. „Je tady spousta hodných dětí,“ vysvětlil Mikuláš.

-ves-

 

odebírejte přes RSS