Milevští se olizovali až za ušima

15. 7. 2020 · 1 minuta čtení · 13 fotografí

Partnerství, které v loňském roce uzavřely Hustopeče a Milevsko, bylo podpořeno sobotním zájezdem do jihočeského městečka na Den vína a mandlí z Hustopečí. Autobus plný místní krojové chasy, představitelů města i zájemců o výlet vyrazil směr Milevsko v 6:30.

Nejen pro expedici z Hustopečí byl připraven bohatý program, který byl zahájen prohlídkou Milevského kláštera. Zajímavá část programu nastala v 11:20, kdy návštěvníky čekala prohlídka Muzea milevských maškar, při které bylo možno si masky také vyzkoušet. Po obědě vypukl program, který plynule přešel ve vystoupení hustopečské chasy a slavnostní zahájení akce vedením obou měst spolu s Jožkou Šmukařem.

„Akce se nám líbila, a tak věříme, že se uskuteční i v příštím roce,“ popisuje událost Jana Unčovská z Marketingu a kultury města Hustopeče, která vyrazila na Den vína a mandlí spolu s třicítkou výletníků z Hustopečí.

Celý program bohužel doprovázel nepříjemný déšť, který však nenarušil příjemnou atmosféru a zábavný program. Návštěvníci akce mohli zakusit hustopečské šperky v podobě vína a mandlových produktů. „Místní vinaři a mandlárny nás reprezentovali velmi dobře. Stejně tak i hustopečská chasa, která na jih Čech přenesla moravský folklór,“ říká Jana Unčovská.

Naposledy vyrazili hustopečští do Milevska v únoru, kdy se účastnili tradičního Masopustního maškarního průvodu, který byl již neuvěřitelným 158. ročníkem. Tehdy měl 20člennou delegaci na povel tajemník města Pavel Michalica, který společně se Spolkem Všehoschopných a dalších zástupců města provětral kostýmy Horenské rady. Tehdy šlo v průvodu téměř tisíc masek.

-vyh-

odebírejte přes RSS