Minifestival Léto pod ořechem měl deštivou tečku

2. 9. 2020 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Dovolená s rizikem. Tak se jmenovalo divadelní představení, které ukončilo letní festival Léto pod ořechem. Ten během dvou měsíců nabídl několik divadelních představení, letní kino a hudební večery, které celkově navštívilo přes 300 diváků a posluchačů.


Poslední srpnový víkend znamená několik věcí: rodiče se začínají těšit na školu, děti se začínají netěšit na školu a skončil i minifestival Léto pod ořechem, který po celé prázdniny přinášel radost malým i velkým divákům. Na venkovní scénu tentokrát dorazil divadelní soubor Zdeňka Štěpánka z Napajedel, který s sebou přivezl komedii s názvem Dovolená s rizikem. O jaké riziko se jedná? „Je to situační komedie, budete se smát od začátku do konce. Nyní jsme řešili, zda je to komedie francouzská nebo anglická. Napsal ji Dave Freeman v úpravě Miroslavy Havalové a myslíme si, že to je anglická komedie, odehrávající se ve Francii,“ říká herec Mikuláš Švehla, představitel upjatého a zároveň i nevěrného manžela. Děj se odehrává v malebném hotýlku ve Franci, kde se v posledním volném pokoji setkávají manželské páry, milenka a zaměstnanci hotelu a vzniká kaskáda zápletek, kdy ani postavy komedie netuší, jak to nakonec dopadne.

Divadelní soubor z Napajedel má v současné době 30 členů a první zmínka o něm je již z roku 1871. „Náš soubor se věnuje spoustě věcem – děláme pohádky pro děti, karnevaly pro děti, Svatováclavské slavnosti, což je v Napajedlích obrovský svátek,“ seznamuje nás Švehla s repertoárem tamějších ochotníků. Dvouhodinové představení provázel zesilující vítr, poslední půlhodinu již bouřka udeřila naplno. Diváci tak poslední minuty představení zhlédli zpod střechy M-klubu, kde mohli v průběhu celého večera koštovat Hustopečské městské víno. Co říci závěrem? Děkujeme všem, kteří navštívili byť jen jeden program z Léta pod ořechem, a těšíme se opět příští rok!

-vyh-

odebírejte přes RSS