Miroslav Táborský přivezl do Hustopečí Blázinec

22. 2. 2022 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Jeviště hustopečského kina se po více než dvou měsících konečně opět stalo útočištěm herců. Především tedy jednoho herce, a to Miroslava Táborského, který v pondělí, 21. února, exceloval v dlouho odkládané divadelní hře s příhodným názvem Blázinec.


Miroslav Táborský, herec s nezaměnitelným hlasem, si však ve hře na motivy E. A. Poea nestřihl pouze hlavní roli. Svou tvář propůjčil všem postavám, které se ve hře objevují. „Těch postav je patnáct, jdou postupně, ale v jednu chvíli tam mluví asi šest postav v jednom dialogu a to byl oříšek, který jsme museli s režisérem a zároveň autorem textu, Jaroslavem Gillarem, vyřešit – jak to uhrát s jedním hercem. Jde to, ale dá to trošku zabrat,“ usmívá se herec Táborský.

Pana Táborského můžete vidět vynikat i v jiných divadelních hrách, známý je především těmi v Divadle Járy Cimrmana. Nejen za svůj divadelní um už získal několik ocenění. „Těch cen mám víc, divadelní jsou dvě, Cena Alfréda Radoka a za bývalého režimu to byla Cena literárního fondu. Goyova cena je filmová, jedná se o španělskou obdobu Českého lva, kterou jsem získal za film Dívka tvých snů. V českých luzích a hájích mám pak ještě Cenu Elsa, té si velmi považuji, neboť už se neuděluje, udělovala se tuším pět nebo šest sezon a byla to paralela k Českému lvu. Byla za televizní tvorbu a já jsem ji tehdy dostal za roli v seriálu Místo nahoře,“ podává výčet svých ocenění Táborský.

Herec Táborský už na Moravu neodmyslitelně patří. Své jméno si tu vybudoval především díky vinařským filmům a seriálům, které právě v okolí Hustopečí natáčel. „Hustopečemi jsem projížděl mockrát, zvláště když jsme točili Vinaře, tak jsme bydleli v Zaječí, takže tady jsme projížděli poměrně často,“ přitakává herec „jednou jsem tu dostal pokutu za rychlost, ale bylo to jen o pár kilometrů! Ale nezlobím se, prostě jsem neměl jet rychleji. Aspoň vím, kde tu máte radary, takže už si dávám pozor.“ 

Už brzy se mu tato znalost bude obzvláště hodit. Od května se totiž chystá Hustopečemi opět projíždět, a to na natáčení dalšího vinařského seriálu s pracovním názvem „Pálava“.

Na divadelní představení se po dlouhé době mohli přijít podívat všichni, a to bez omezení. Odpadla totiž povinná kontrola bezinfekčnosti. K této příjemné novince se přidala ještě jedna – kinokavárna konečně našla své nové nájemníky a návštěvníci kina tak mohou před představením či filmem okusit některou z lákavých delikates kavárny Café KOKINO, kterou provozuje parta z již známého Café Auspitz. -slam-

odebírejte přes RSS