Mladí atleti mohou opět trénovat, ale…

21. 4. 2021 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Sport

Mladí atleti se mohou opět setkávat. Jejich společné tréninky však s sebou nesou nesou několik "ale". Jak probíhaly tréninky dosud a za jakých podmínek mohou trénovat? Zašli jsme se podívat s naší kamerou.


Dvojice, rozestupy, omezený počet sportovců. Takto momentálně vypadají tréninky mladých atletů při TJ Agrotec Hustopeče. I tak jsou všichni rádi, že mohou sportovat spolu, do nedávna tomu tak nebylo. Děti sportovaly doma a s trenéry byly v kontaktu pouze přes sociální sítě. „Trénovali všichni individuálně. Se žactvem trénujeme tak, že jim připravujeme individuální tréninkové plány a snažíme se je motivovat, aby nám posílali zpětnou vazbu ve formě videí nebo fotografií,“ vysvětluje trenérka Michaela Houdková.

Tento způsob tréninků je však poněkud nešťastný a brání v plné přípravě na závodní sezonu. Zimní závody musely být zrušeny, což nesli mladí sportovci špatně – závody jsou pro ně totiž vrcholem jejich snažení. „Závody jsou pro malé děti odměna a pro ty větší je motivace, cíl, proč trénují. Nyní cíl a motivaci neměli a pro nás bylo velmi složité je udržet – trenéry i děti,“ říká Houdková.

V současné době se však již starší atleti scházet mohou, ale musí dodržovat rozestupy, trénovat po dvojicích a zároveň nemohou trénovat tak, jak jsou zvyklí. Tréninkový výpadek je znát i na sportovních výsledcích. „Je to poznat jednak na jejich fyzičce, vrátili jsme se hodně zpátky a budeme začínat znovu. Je to znát i na fyzických proporcích, přišli o svalstvo, mají bolesti zad. Necvičili, ani v tělocviku, ani na tréninzích. Děti tráví čas v křesle u počítače, v posteli, na gauči. Budeme napravovat vady držení těla, aby se opět zpevnili a my eliminovali zdravotní dopady,“ zakončuje naše povídání trenérka.

Zatím atleti trénují na hřišti u ZŠ Komenského, všichni však vyhlížejí nový atletický stadion, kde se budou moci realizovat dosyta.

-vyh-

odebírejte přes RSS