Mladí nadějní pingpongáři zaplnili sportovní halu

20. 11. 2019 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

V místní sportovní hale se o víkendu ve dnech 16. a 17. listopadu konal celorepublikový bodovací turnaj Velká cena Hustopečí ve stolním tenise. Na turnaj dorazilo přes tři sta mladých nadějných hráčů, kteří se utkali ve dvouhrách i čtyřhrách.

„Pingpong se v podvědomí mladých hráčů v rámci republiky rozrůstá,“ říká nadšeně ředitel turnaje Antonín Schwarzer. Hustopečský klub se od ledna letošního roku po několikaleté odmlce opět pustil do trénování mládeže. „Máme tady třináct hráčů v mládežnických kategoriích, nicméně jsou ještě v nižším věku – od šesti do devíti let, takž tohoto turnaje se zatím neúčastní,“ vysvětluje Shwarzer. Turnaje se účastnily dvě věkové kategorie – do patnácti let to byli starší žáci, do osmnácti pak dorost.

V hale se však neprotočí pouze samotní hráči. Spolu s nimi přichází několik dalších lidí, kteří k tak velkému turnaji neodmyslitelně patří. „Těch hráčů je sice přes tři sta, ale s nimi je spojený i doprovod, jako jsou trenéři nebo rodiče, takže účastníků, co se tu za ten víkendu prostřídají, je opravdu spousta,“ poznamenává ředitel závodu.

Na nával a nelehkou organizaci jsou však hustopečští připraveni. Přece jen už turnaj pořádají minimálně pošestnácté. „Zkušenosti s tím máme, je to náročné, ale máme na to šikovný personál,“ usmívá se Antonín Schwarzer.

Ve finále dvouhry starších žáků zvítězil Štěpán Brhel, starším žákyním ukázala zač je toho loket Helena Sommerová. Ve čtyřhře starších žáků se jako nejlepší ukázala dvojice Alexandra Rosu a Vojtěcha Slaného, čtyřhru starších žákyň zvítězily Helena Sommerová a Adéla Zoubková.

Dvouhru dorostenců vyhrál Ondřej Květoň, zlato dorostenek si odvezla Klára Hrabicová. Nejlepšími dorostenci ve čtyřhře byli Radek Skála a Jakub Slapnička, nejvyšší stupeň čtyřhry dorostenek obsadily Anna Stránská a Linda Záděrová.

-slam-

odebírejte přes RSS