Mladí šachisté ukončili školní rok. Královskou hrou i dortem ve tvaru šachovnice

4. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video

Mladí hustopečští šachisté už mají prázdniny. S pravidelnými čtvrtečními schůzkami se rozloučili 30. května turnajem v bleskovém šachu, který si mezi sebou zahráli. Podpořit je přišli i rodiče a sourozenci, nechybělo drobné občerstvení ani pohodová atmosféra. Ocenění si odnesli tentokrát všichni, a navíc si na závěr pochutnali na dortu ve tvaru šachovnice.  Zázemí pro akci poskytl areál apoštolské církve v Kollárově ulici.

Šachový kroužek pod vedením trenéra Luboše Kuchynky obohacuje nabídku zájmových aktivit Centra volného času Pavučina již pátým rokem a zájem účastníků roste. „Každý školní rok přibyde okolo pěti dalších dětí. Začínali jsme s jednou skupinkou a nyní jsou hráči rozděleni z kapacitních důvodů do tří,“ uvedl Kuchynka.
Vidět jsou také výsledky. Například šachové družstvo místního gymnázia, složené z hráčů kroužku, se probojovalo přes okresní část až do krajského kola Přeboru škol v šachu. V konkurenci čtrnácti skupin z Jihomoravského kraje obsadili Hustopečští třetí místo a vysněný postup do celostátního kola jim utekl jen o vlásek.
„Někteří trénují celých poctivých pět let, ti mladší se přidávali postupně. Aktivita i úspěchy dětí mě inspirují a na začátek nového školního roku spojený se startem šachového kroužku se opět těším,“ neskrýval nadšení Kuchynka.  
-hrad- , Foto: Richard Skoumal

odebírejte přes RSS