Mladí volejbalisté obnovují formu

4. 5. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Téměř pětiměsíční přestávka od společných tréninků naštěstí na mladých volejbalistech není znát. S naší kamerou jsme se byli podívat na jejich první společný trénink.


Až do pondělí 3. května se mladí volejbalisté museli spokojit s individuálním tréninkem. Ve slunečné odpoledne se ale konečně mladé talenty mohly setkat a navázat na tréninky, které byly od prosince stopnuté. „Největší strach jsem měl z toho, kolik dětí se dostaví. Zaplať Pán Bůh jsou tady všechny, takže to vypadá, že alespoň v této kategorii nebudeme mít žádné ztráty,“ raduje se trenér Petr Groh, za kterým jsme zavítali na tréninkové hřiště do ulice U Větrolamu. Posledních pět měsíců děti trénovaly samy. „Měli individuální úkoly týkající se fyzické kondice, nedělám si naděje, že všichni úkoly splnily, ale nevypadá, že by někdo přibrat 10 kilo, takže jsem spokojený,“ usmívá se Groh. Aby děti navázaly na předchozí formu, tak začnou trénovat dvakrát týdně. Půjde-li vše dobře, tak budou moci na podzim začít hrát svou soutěž – jestli budou mít děti zájem, tak se bude trénovat i v létě, například na tréninkovém kempu místního volejbalového oddílu.

Kromě hřiště v ulici U Větrolamu se již brzy dočkají milovníci volejbalu také zbrusu nového beachvolejbalového hřiště v areálu městského koupaliště. „V těchto dnech se dokončuje rekonstrukce beachvolejbalových kurtů. Tímto bych chtěl poděkovat městu Hustopeče, které financuje celou rekonstrukci. Pátral jsem po stáří hřiště, myslím, že se bavíme cca od 25 letech. Největší paseku nám udělaly topoly se svým agresivním kořenovým systémem – prorostly do hřiště a místy už to bylo i nebezpečné,“ vysvětluje investici Groh. Zájemci se dočkají kvalitního písku či nového oplocení. „Kdokoliv – návštěvník koupaliště nebo příznivec volejbalu – se může zastavit, budeme zde mít i pravidelné tréninky,“ láká Groh.

-vyh-  

odebírejte přes RSS