Modernizace parkovného pokračuje

6. 3. 2024 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města
Prvního března byl v Hustopečích úspěšně spuštěn systém virtuálních pakovacích karet, které definitivně nahradily karty tištěné. Další výrazné změny v parkování nastanou již za měsíc. 


Od prvního dubna bude možné zakoupit také běžné parkovací lístky elektronickou formou a navíc přibudou dva zbrusu nové druhy parkovného. „Nově zavedeme virtuální víkendový parkovací lístek, který bude platit od pátečního poledne do pondělí osmé hodiny ranní,“ představuje první z nich Robert Novák z krizového řízení.

Lístky bude možné zakoupit odkudkoliv a předpokládá se, že tuto formu uvítají především ubytovatelé, kteří budou moci svým hostům přímo na recepcích nabídnout QR kód k úhradě parkování. Druhou novou položkou v ceníku parkovného je celodenní celoměstský lístek. „Tento lístek bude platit jeden kalendářní den, to znamená do půlnoci, a to na kterémkoliv místě ve městě,“ dodává Novák s tím, že tyto dva nové lístky bude možné zakoupit výhradně pomocí aplikace na rozdíl od všech dalších, které bude nadále možné zakoupit přímo v automatech pomocí hotovosti či platební karty.

Ještě před spuštěním nového systému přibudou pro řidiče i dvě nové parkovací zóny. „První z nich je nové parkoviště na ulici Brněnská, druhou jsou nová parkovací místa v ulici Vrchlického. Parkovací automaty zde budou umístěny řádově do poloviny března,“ počítá Novák.

Máte-li jakékoliv dotazy k parkování, parkovacím kartám či přechodu na elektronický systém parkovného, můžete psát na email parkovani@hustopece.cz. -nov-

odebírejte přes RSS