Muzejní kavárna hlásí otevřeno

17. 6. 2021 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

V prostorách bývalého Turistického informačního centra ve středu 16. června otevřela dobová kavárna Café Auspitz, kam jsme mimo natáčení vyrazili i na kávu a zákusek. 


V budově Městského muzea a galerie v Hustopečích mají od 16. června kromě expozic a krásných venkovních prostor nové lákadlo. Muzejní kavárna s názvem Café Auspitz, která je poctou hustopečské kavárenské tradici z druhé poloviny 19. století, po dlouhodobých peripetiích konečně otevřela své dveře. Nabídku se provozovatelé snažili vytvořit tak, aby uspokojila mlsné jazýčky návštěvníků. „Trošku jsme chtěli, aby se to přizpůsobilo Hustopečím – takže plánujeme používat dost lékořice, protože tady je tady ve městě původní. Všichni mají Hustopeče spojené s mandlemi, tak spíš je to ta lékořice, která se tady dříve hojně pěstovala, jak jsme se dozvěděli,“ usmívá se provozní nové kavárny Irena Vrbová. „Určitě budeme mít i Sacher dort, abychom vyhověli tomu, že kavárna má připomínat vídeňskou kavárnu z počátku 19. století,“ dodává Vrbová. 

 V současné době probíhá v kavárně zkušební provoz, ale návštěvníci mohou dorazit prakticky každý den. „V sezoně bude otevřeno od úterý do neděle, v pondělí máme zavírací den, abychom alespoň něco stihli vyřídit. Ve všední dny úterý, středa a čtvrtek bude otevřeno od 9.00 do 18.00 a pátky a soboty bychom rádi protáhli otevírací dobu do 20.00 a uvidíme, jestli budeme prodlužovat, záleží to také na tom, zda seženeme nějakou pomocnou sílu,“ zve k návštěvě paní Irena. V neděli můžete kavárnu navštívit do 18.00.

Součástí interiéru je kopie dobové sedací soupravy včetně originálního potahu a unikátní barový pult s barevnou vitráží. Návštěvníci si mohou kávu či zákusek vychutnat také ve venkovních prostorách muzea – zde stále probíhá výstava Čtyřhra, kterou můžete navštívit až do 18. července. „Budeme rádi, když přijdete nejen na kávu a dezert, ale samozřejmě i na výstavy, jsou pro vás připraveny stálé expozice. Kromě toho nádvoří vybízí nejen k vypití kávy, ale například i k přečtení knihy.“

-vyh-

odebírejte přes RSS