Muzeum a galerie opět vítá návštěvníky

1. 6. 2020 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video

Během nouzového stavu se v muzeu nenudili a kromě prací na nové kavárně a stálé vinařské expozici plánovali i výstavy do konce roku. Ta první je k vidění od 1. do 21. června a své obrazy do Hustopečí přivezla brněnská malířka Veronika Vejpustková.


Přestože muzea a galerie v Česku mohla znovu zahájit činnost už před dvěma týdny, Městské muzeum a galerie Hustopeče se návštěvníkům otevřelo až v pondělí 1. června. Dokončují se nové projekty. „Čas v uzavření jsme využili k adaptaci prostor nové muzejní kavárny, kde se dokončují nábytkářské a čalounické práce. Do stálé vinařské expozice se instalovaly nové informační panely a libreto,“ popisuje pracovní náplň nouzového stavu etnografka Šárka Prokešová.

Oba dva prostory jsou veřejnosti zatím nepřístupné, což ovšem neplatí o všech stálých expozicích, kam návštěvníci mohou opět volně zajít. „Jedná se o expozici Osvobození 1945, Hustopečské trhy a Dějiny města Hustopeče,“ připomíná Prokešová všechny dostupné výstavy.

Ve výstavní galerii jsou pak do 21. června k vidění obrazy brněnské malířky Veroniky Vejpustkové pod tajuplným názvem Introsvět. „Je to můj návrat domů. Můj malý soukromý vnitřní svět, takže hlavně abstrakce. Ale protože jsem se opět přestěhovala zpátky do Brna, tak jsou tam i taková abstraktní brněnská zákoutí,“ představuje své olejomalby a akryly sama malířka, kterou jsme ji zastihli už v pátek 29. května při instalaci obrazů v prostorách galerie.

Veronika v Hustopečích naposledy vystavovala před sedmi lety a tématem byly především krajiny, které letos chybí. Další výraznou změnou je zrušená veřejná vernisáž kvůli bezpečnostním opatřením. „Je to škoda, moc mě to mrzí, protože ten kontakt s diváky je vždycky moc příjemný. Ale i tak bych byla ráda, aby si odsud diváci odnesli jen samé hezké pocity. Myslím si, že pro každého, kdo se sem vydá, tak to bude po té době doma milý zážitek, hodně barevný. A bude to něco jiného,“ usmívá se Vejpustková

Hezký pocit jsme si odnesli i z natáčení, a proto výstavu doporučujeme ke shlédnutí! Otevřeno bude dle běžné otevírací doby, to znamená od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin. -nov-

odebírejte přes RSS