Múzy se snažily inspirovat ze všech sil

23. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Už zase miluju… Divadelní show o dvou náruživých múzách byla čistě v režii dvou zkušených hereček a výborných zpěvaček – Michaely Dolinové a Sandry Pogodové, které doplňoval multiinstrumentalista Václav Tobrman. Jejich chvílemi kabaretní představení se konalo ve středu 21. února ve společenském domě. „Hrajeme dvě múzy, ale každá máme jiný temperament. Já jsem lehkomyslná Melpomené,“ řekla Dolinová. „Já představuji tragickou múzu Euterpé,“ dodala Pagodová. „Ale nemyslete si, že je moc tragická. Nakonec se ukáže, že je s ní větší legrace než se mnou,“ pokračovala Dolinová.


Múzy se ze všech sil snaží inspirovat muzikanta, který jim ale odolává, protože dává před tvorbou přednost lásce. „Všichni víme, že každý správný umělec musí trpět, aby měl co ztvárňovat ve svém umění. Pokud jste v pohodě, tak ze sebe nic srdcervoucího nedostanete. A to my vysvětlujeme tomu pianistovi,“ řekla se smíchem Pogodová. „Myslím, si že představení je i takovým zamyšlením nad tím, jak jsou múzy už za tu spoustu let, co existují, unavené,“ doplnila Dolinová.
A jak se cítil hudebník pod inspirativním nátlakem múz? „Inspirují mě, ale snaží se ve mně vyvolat pocit, že bych se měl trápit, proto abych něco hodnotného vytvořil, zatímco já mám pocit, že bych mohl tvořit i jiné hodnoty, jako je partnerský život, ale to se múzám nelíbí. Myslí si, že spokojený život bude kazit mou inspiraci,“ řekl multiinstrumentalista Václav Tobrman.
Představení mají herci na repertoáru už dva roky. Michaela Dolinová oslovila Sandru Pogodovou s tím, že by ráda hrála v představení, kde by si společně zazpívaly. „Napadla jsem ji já, protože zpívám šansony a ráda jsem kývla. Jakub Zindulka nám pak napsal hru přímo na tělo,“ vzpomínala Pogodová.

-ves-

25303

25304

 

odebírejte přes RSS