Na besedě s herečkami v podezření

18. 10. 2019 · 2 minuty čtení · 18 fotografí · 1 video

Hustopečské kino se nezastaví. Za poslední uplynulý týden hostovalo hned dvě divadla. To první se odehrálo 12. října a bylo určeno dětem. Se o známou pohádkou o Šípkové Růžence přijalo Divadlo Kejkle z Brna. Představení bylo loutkové a život jim vdechla jediná loutkářka, k čemuž zvládla i kooperaci s nejmladšími diváky.

Dospělé pak zvali na zájezdové divadlo Radka Brzobohatého, kteří přijeli s detektivní komedií Parfém v podezření.   "Tohle představení je vlastně i detektivka, ale zároveň v takovém bláznivém stylu, takže je to i komedie," popisuje představení jedna z hlavních hereček, Simona Postlerová. "Je nás pět sester, neustále jsme podezřelé z jisté záležitosti a každá sestra má jinou barvu charakteru," pokračuje.

Zbytek sester obsadily Valerie Zawadská, Jana Švandová, Vanda Károlyi a Kateřina Peřinová. Neoblomné detektivy si pak střihli Lukáš Burian a Lukáš Malínek. Na toho zvlášť upozorňovala herečka Valerie Zawadská. "Byť je postavy, jaké v tomto představení je, tak ho Lukáš Burian obsadil do nádherné inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem, tam hraje indiána, a je úžasný," vysvětluje.

Valerie Zawadská je známá také jako přední česká dabérka. Není to však její nejoblíbenější práce. "Vždycky mě bude nejvíc bavit divadlo, protože je to živý kontakt s živým divákem, a ten divák je naším dalším partnerem, a pokud ten divák nereaguje, nefunguje, tak my se tu můžeme stavit na uši a odrážet se chlupy z paty, kde nerostou, takže pakliže nemáme diváka, tak to nejde," říká herečka.

S tím se ostatně ztotožňuje i Vanda Károlyi, která si v inscenaci zahrála hostitelku Valerii. "Hlavně vy jste důležití - diváci, protože vy nám dáváte ty reakce, a podle toho my to pak hrajeme, takže my si něco natrénujeme dva tři měsíce, a nakonec zjistíme, že to vůbec nefunguje, vždycky je to takový živý organismus, který se dotváří až vámi, diváky. Divák je důležitý a pro vás to děláme," prozrazuje.

Vystoupení mělo na hustopečských prknech opravdový úspěch a neotřelý vtip, který ve hře dominoval, dokázal častokrát rozesmát celý sál, který pukal pod náporem diváků ve švech. Hercům se na konci dostalo zaslouženého potlesku ve stoje, a spoustě divákům se při vzpomínce na toto představení vykouzlí úsměv na tváři ještě teď.

-slam-

odebírejte přes RSS