Před krytým bazénem vznikne venkovní posilovna

24. 8. 2015 · 3 minuty čtení · 2 fotografie
Cvičení na bradlech, hrazdě, ribstolech nebo na kruzích a to na čerstvém vzduchu. To bude v Hustopečích možné na takzvaném workoutovém hřišti. Za jeho vybudování bojuje radní Richard Homola spolu se stovkami facebookových fanoušků. Facebookové stránky ukázaly, že zájem o venkovní posilování v Hustopečích je.
Dostal dobrý nápad, oběhal pár lidí a za tři měsíce bylo rozhodnuto – v Hustopečích vyroste takzvané street workoutové hřiště. Díky aktivitě radního Richarda Homoly. Venkovní posilovna by mohla stát příští rok na jaře. Vznikne na nevyužívaném betonovém prostranství před krytým bazénem.
„S touto myšlenkou si pohrávám už dlouho. Akorát v předchozích letech jsem neměl prakticky žádnou možnost, jak ji zrealizovat. Workoutová hřiště jsem viděl v okolních obcích i na internetu,“ sdělil Homola.
Street workoutové hřiště je vlastně venkovní posilovna. Jsou na něm i podobné cvičební prvky. Na všech se však cvičí pouze s vlastní tělesnou vahou. Na hřišti by tak měly být k dispozici bradla, hrazda, žebřík na ručkování, lavice na posilování, sestava s kruhy nebo ribstole. Nejsložitější bylo podle Homoly najít pro hřiště vhodné místo.
„Většinou tato hřiště vznikají na sídlištích. Vzhledem k tomu, že máme sídliště po revitalizacích, jsou tam vysázené stromy, vybudovaná hřiště pro malé děti, možností už tam moc není. Na druhou stranu, do obytné zóny jsme venkovní posilovnu ani nechtěli moc dávat kvůli hlučnosti,“ vysvětlil Homola.
Radní se tak nakonec shodli na nevyužívaném place v areálu Sportovního zařízení města. Na betonovou plochu 14 x 14 metrů se položí dopadová guma a vhodný podklad pro venkovní posilovnu bude hotový. Místo je vhodné i proto, že se areál na noc zamyká. Zabrání se tak případnému vandalismu.
„Jako dítě si pamatuji, že jsme tady s rodiči hrávali minigolf. Pak tady dlouhou dobu nic nebylo, potom se tady objevilo kluziště, které poslední dobou už nebylo moc využívané. Vznikl nám tady tak volný betonový prostor,“ informoval radní.
Venkovní posilovna by na něm mohla vyrůst už letos na podzim. Pravděpodobnější a vhodnější varianta je však podle Homoly až jaro příštího roku. Přes zimu by se hřiště podle něj stejně moc nevyužívalo a nechtěl by nic zbytečně uspěchat.
„V současné době oslovujeme různé firmy, které si výstavbou workoutových hřišť zabývají. Je to ve fázi, kdy vymýšlíme hřiště na míru. Vybíráme vhodné cvičební prvky, oslovujeme firmy s jejich nabídkami. Na radnici zjišťujeme možné dotace,“ přiblížil současnou situaci Homola.
Na projekt se mohou získat dotace až 70 procent. Hrubý odhad celkové ceny hřiště je asi 200 tisíc korun. Aktuální informace mohou zájemci sledovat na facebookových stránkách Workout Hustopeče. Založil je Richard Homola, aby zjistil, zda je o hřiště mezi lidmi zájem.
„Nechtěl jsem postavit něco, co nikdo nebude využívat. Vznikly tedy facebookové stránky. A je na ně větší ohlas, než jsem čekal. Lidé nabízejí pomoc, sami vybírají, co by na hřišti chtěli a co ne, radí a pomáhají. Během tří týdnů mají stránky asi 300 uživatelů a číslo stále roste. Myslím si, že zájem tady opravdu je,“ neskrýval radost radní.
Pokud o venkovní posilovnu bude opravdu zájem i v praxi, plánuje Richard Homola, že by v budoucnu mohly přibýt další cvičební prvky i na okolním trávníku.
-jal-, Foto: archiv Richard Homola
[caption id="attachment_23568" align="alignnone" width="700"] Hřiště vznikne na nevyužívané ploše před krytým bazénem. Foto: archiv Richarda Homoly.[/caption]
[caption id="attachment_23569" align="alignnone" width="700"] Jedna z prvních vizualizací hřiště. Zdroj: facebook.com/workouthustopece.[/caption]
odebírejte přes RSS