Na Dance Campech posilují individualitu

26. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport
Ani druhý tábor, který jsme s kamerou navštívili poslední červencový týden, není letním táborem v pravém smyslu slova. Move Around Dace Camp je spíš tanečním soustředěním pro zběhlé tanečníky a tanečnice.  
 


„Máme tu hlavně stálé tanečníky, kteří navštěvují naše  kroužky. Celý rok se věnujeme skupinovému tancování, nacvičujeme společné sestavy a formace, ale právě teď v létě máme dostatek prostoru věnovat se jednotlivým tanečníkům a cvičit je v jejich osobním projevu,“ vysvětlila lektorka Žaneta Nejezchlebová.

Podobné campy lektorky pořádají už osmým rokem. Letos podruhé zůstávají v Hustopečích, v prostorách Pavučiny. „Možná je to naše pohodlnost, ale je nám tu hezky. Máme tu všechno, co potřebujeme včetně tanečního sálu, který využíváme nejvíce. Dříve jsme jezdily po celé republice, ale vždycky to bylo s lehkou nervozitou, jestli všechno klapne. Tady máme veškeré zázemí i s ubytováním, skvělý přístup, takže měnit už asi nebudeme,“ pochvalovala si prostory Nejezchlebová.

Taneční skupina Move Around působí v Hustopečích, Velkých Němčicích a Žabčicích a jejími kroužky prochází každý rok stovky dětí, ze kterých se postupně stávají tanečníci nejrůznějších stylů. „Vždycky je kam se posouvat, nikdy nemůžeme říct, že už máme něco splněno nebo že jsme s něčím hotoví. Neustále musíme sledovat trendy, zkoušíme nové styly, chceme držet krok, takže práce je pořád dost a dost,“ smála se lektorka. -nov-

odebírejte přes RSS