Na Hustopečské laťce padaly osobní rekordy

19. 1. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Sport

Tradiční úvod výškařského maratonu v Hustopečích obstarala Hustopečská laťka. Před začátkem 19. ročníku Hustopečského skákání dostaly prostor ve sportovní hale děti z hustopečských škol a atletického oddílu. Soutěžily v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost. „Je to halový přebor města Hustopeče. Sešlo se kolem 60 závodníků, kteří se dnes mohou kvalifikovat na Hustopečské skákání,“ uvedl pořadatel Zbyněk Háder.

Většinou se nominují první tři nejlepší v každé kategorii, ale pokud mladí sportovci předvedou skvělé výkony, může se jich nominovat víc. Během Hustopečské laťky si mohou skok vysoký zkusit děti, které se věnují jiným sportům. „To, že někdo to umí líp a někdo hůř, vůbec nevadí, protože skáčou rádi. Vidím na nich radost, když dokážou laťku překonat. Ale je zajímavé, že se tady vždy najdou nové talenty,“ podotkl Háder.
Řada dětí si skočila svůj osobní rekord. „Vendula Zemčíková, náš velký výškařský talent, skočila 154 cm. Myslím si, že ji to nominovalo na Mistrovství ČR staršího žactva,“ řekl Háder. „Hned za ní skončila Karin Krejčiříková s osobním rekordem 135 cm,“ dodal.
Vítězi v kategorii přípravka se stali Seďová Nikola (122 cm) a Jordán Jakub (138 cm). V kategorii mladších žáků to byli Zemčíková Vendula (154 cm) a Klimeš Antonín (137 cm). Ve starších žácích skočili nejvíce Stehlíková Adéla (145 cm) a Prokeš Vojtěch (158 cm). Poslední kategorii dorost vyhráli Stehlíková Denisa (158 cm) a Hovězák Lukáš (165 cm).