Na hustopečském hřišti hrála Sparta Praha i Slovan Liberec

22. 5. 2019 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Sport

Místní fotbalové hřiště patřilo v sobotu 18. května malým hráčům. Již potřetí se zde konal mezinárodní fotbalový turnaj přípravek Hustopeče Cup 2019. Slavnostní zahájení proběhlo v 9 hodin dopoledne a soutěže se zúčastnilo 24 týmů, přijeli i zástupci z Maďarska a Slovenska.


Z českých týmů organizátoři oslovili primárně ty, které jsou opravdovými esy. Mezi ně patřila například Sparta Praha, Slovan Liberec nebo Zbrojovka Brno. Dalšími zúčastněnými byli samotní hustopečští a jejich spřátelené kluby. „Cílem bylo, abychom všichni měli možnost konfrontace s týmy, se kterými se běžně nepotkáme, protože jsme menší město a na velké turnaje je pro nás těžké se probojovat,“ představuje výběr participantů trenér Michal Vlk.

Jednotlivé souboje probíhaly na pěti hřištích, díky čemuž celý turnaj rychle odsýpal. Každý jednotlivý souboj trval 18 minut. Na začátku byly určeny základní skupiny po šesti týmech, ve kterých hrál každý s každým. První dva pak postupovaly do finálové skupiny, a poté dva do stříbrné a dva do bronzové. „Naší snahou je to, aby týmy měly stále o co hrát. To znamená, aby si kluci nemysleli, že jejich hra skončila základní skupinou. Chceme, aby byli na konci hlavně spokojení s tím, že hráli a s kým hráli. Minulý rok se našim klukům podařilo porazit Baník Ostrava, a tím žijí dodnes,“ objasnil trenér.

Protože byla potřeba zkoordinovat 24 týmů, zvolili organizátoři zápasů místo klasického papírového rozpis online formu. Na telefonu si vedoucí mohli načíst přes QR kódem odkaz, který je přesměroval na přehled zápasů jejich týmu, kdy, s kým a na jakém hřišti hrají.

V týmech se v nemalém počtu objevily i dívky. To je podle trenéra v dnešní době poměrně standardní, děvčata láká představa a touha být v typicky mužském sportu lepší než jejich spolužáci.

Primárním podporovatelem akce je místní klub, ale za mnohým stojí také město Hustopeče, sponzoři a vinařství, kteří přispívají svými dary do tomboly, díky čemuž lze celý turnaj financovat.

-slam-

 

odebírejte přes RSS