Na Kongres ambulantní chirurgie přijely do Hustopečí kapacity v oboru

12. 4. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Úspěch minulých ročníků vedl hustopečského lékaře Petra Juráka k zorganizování dalšího Kongresu ambulantní chirurgie. Tentokrát na téma Chirurgie a základní metody a postupy v ní.
Třináctý ročník Kongresu ambulantní chirurgie opět přivedl do Hustopečí největší kapacity v chirurgii a zhruba šedesátka doktorů zaplnila hustopečský Dům zdraví. „Jsem velmi rád, že sem stále jezdí elita přednášejících z celé republiky a že sem jezdí rádi,“ pochvaloval si pořadatel Petr Jurák. „Mezi přednášejícími chirurgy byli mimo jiné profesor Pirk či dětský chirurg profesor Trč,“ dodal Jurák. Toto celostátní setkání navštěvují ambulantní chirurgové, nejen privátní, ale i z nemocnic.
Za nápadem na pořádání kongresu v Hustopečích stojí myšlenka, že podobná setkání nemusí být jenom ve velkých městech, protože i malá města mají co nabídnout. Tématem letošního kongresu byla Základní ambulantní chirurgie. „Věnujeme se opravdu nejbazálnější ambulantní chirurgii, která se mnohdy může zdát jednoduchá, ale je potřeba si ji zopakovat. Jde o to, aby hlavně pacienti byli spokojení s naší ambulantní chirurgickou péčí,“ vysvětlil Jurák.
Jedním ze zakládajících členů kongresu je i přednosta Kliniky úrazové chirurgie Bohunice Michal Mašek, který si nenechal ujít téměř žádný ročník. Letos byl jedním z přednášejících, hovořil o organizaci zdravotnictví. „Kongres navštěvuji, protože se rád setkávám s kolegy. Vyměníme si zkušenosti, tím urovnáváme cestu pacientům k lepšímu ošetření a je to ku prospěchu nám i našim klientům,“ uvedl Mašek.
Lékaři dostali možnost se nejenom vzdělávat, ale také si prohlédnout Hustopeče a navštívit historický vinný sklípek. 

-ves-


odebírejte přes RSS