Na krajském turnaji poměřili kluci síly s děvčaty

2. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Sport

Jakmile oddíl stolního tenisu pořádá v Hustopečích nějaký krajský turnaj, můžete si být jisti, že kolem sportovní haly bude náležitý ruch. Stejně tomu bylo i v sobotu 29. února, kdy se na Krajský bodovací turnaj v kategorii nejmladšího žactva sjelo přes padesát hráčů. 


„Je to soutěž jednotlivců, kdy každý hraje sám za sebe. Děti vlastně na těchto krajských bodovacích turnajích sbírají body na ty celostátní. Turnajů je během sezony asi osm a my jsme si pořadatelsky vybrali právě nejmladší žactvo, protože v této kategorii máme všechny naše chlapce,“ popsal turnaj předseda TJ Agrotec Hustopeče Jan Matlach.

V kategorii nejmladších žáků hrají kluci dohromady s děvčaty, kterých do Hustopečí přijelo hned několik. „I ty týmové soutěže mohou být smíšené, takže je to úplně v pořádku. Děvčata rozhodně nejsou nijak znevýhodněna a kluky dokáží hravě porážet,“ usmívá se Matlach.      

Soubojům u stolů přihlíželi nadšení rodičové a tentokrát mezi nimi bohužel chyběl největší vzor hustopečských, prvoligový Antonín Schwarzer. „On je v současnosti nejlepším hráčem Jihomoravského kraje. Dnes hraje na Mistrovství České republiky v Plzni, kde postoupil do hlavní soutěže mezi 48 nejlepších hráčů. Skutečně má vynikající formu a výborně se mu daří, z čehož máme radost.“  

Právě díky skvělým výkonům Schwarzera je prvoligový tým TJ Agrotec Hustopeče na pátém místě tabulky a má před sebou poslední měsíc soutěže. „Příští týden hrajeme doma mistrovské zápasy první ligy s Chocní a Hradcem Králové. V podstatě dohrajeme mistrovské soutěže, které skončí první týden v dubnu a pak už ta sezona pomalu končí. Nicméně mládež bude trénovat do konce června, v červenci si dáme měsíc odpočinek a od srpna začneme znovu,“ plánuje Matlach. -nov-

odebírejte přes RSS