Májové notování: Účinkovali žáci ZUŠ i folklórní soubory

16. 5. 2016 · 2 minuty čtení · 8 fotografí
Třetí ročník festivalu Májové notování se letos poprvé skládal ze dvou částí. Začal už v pátek 13. května vpodvečer ve společenském domě, kde vystupovali žáci základních uměleckých škol z Hustopečí, Modry a Benátek nad Jizerou. Koncert byl součástí spolupráce mezi partnerskými městy.
„S Modrou spolupracujeme už od roku 1952. To znamená, před čtyřmi lety jsme slavili 60. výročí družby. Benátky se teď k nám připojily, měly družbu s Modrou. A letos začínáme novou tradici spolupráce tří škol současně,“ informoval ředitel ZUŠ Hustopeče Jaromír Benda.
Domácí měli připravená vystoupení početného orchestru. Základní umělecká škola z Modre vystoupila s divadelním představením Jak šlo vejce do světa a se skladbami na kytaru, klavír nebo heligonku.
„Každé koncertování je přínosem. A když je to v rovině družby, která funguje už tolik roků, je to vysoká deviza a nadstavba,“ pochvalovala si ředitelka ZUŠ Modra Lýdia Cibulová.
Žáci z Benátek nad Jizerou přijeli s tanečními vystoupeními na skladby Jaroslava Ježka a zahráli na kytaru, klavír nebo zobcové flétny. Delegace ze středních Čech se dokonce zdržela až do druhého dne. Děti přespaly v rodinách žáků hustopečské umělecké školy.
„V sobotu, pokud nám bude přát počasí, vyrazíme na výšlap na rozhlednu. A celý hustopečský výlet zakončíme vystoupením tanečního oboru na náměstí v rámci folklórních slavností,“ přiblížil program žáků zástupce ředitelky ZUŠ Benátky nad Jizerou Milan Kolář.
Benátky nad Jizerou tak zahájily druhou část Májového notování, která se konala v sobotu 14. května na Dukelském náměstí.
V sobotní části programu vystupovali i žáci místní umělecké školy, folklórní soubor Bučník z Habovky nebo hustopečský Krajcárek, který si připravil pásmo s názvem Královnička a chlapci verbuňk.
Nadšené ohlasy od publika si vysloužil folklórní soubor Hanýsek ze Šakvic. „Představíme pásmo, kterému říkáme Odchod na vojnu,“ zmínil člen souboru Štěpán Sigmund.
Festival završilo vystoupení Hustopečské chasy za doprovodu cimbálové muziky, vystoupení mužáckého sboru a dechové hudby Vacenovjáci.
FOTOGALERIE na www.rajce.net. 
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 353, vychází v pátek 20.5.2016. 
(Text a foto: Jana Rozková) 
[caption id="attachment_28988" align="alignnone" width="700"] Základní umělecká škola z Modry vystoupila s divadelním představením Jak šlo vejce do světa.[/caption]
[caption id="attachment_28989" align="alignnone" width="700"] Tance na skladby Jaroslava Ježka si připravili žáci z Benátek nad Jizerou.[/caption]
[caption id="attachment_28990" align="alignnone" width="700"] ZUŠ Hustopeče vystoupila s početným orchestrem.[/caption]
[caption id="attachment_28991" align="alignnone" width="700"] Děti z Benátek nad Jizerou zahájily druhou část Májového notování - sobotní folklórní festival.[/caption]
[caption id="attachment_28992" align="alignnone" width="700"] ZUŠ Hustopeče a tanec Tancuj, tancuj, vykrůcaj.[/caption]
[caption id="attachment_28993" align="alignnone" width="700"] Folklórní soubor Bučník z Habovky.[/caption]
[caption id="attachment_28994" align="alignnone" width="700"] FS Krajcárek Hustopeče.[/caption]
[caption id="attachment_28995" align="alignnone" width="700"] Hustopečská chasa.[/caption]
odebírejte přes RSS