Na Nádražce zahájili Vánoce zpíváním u stromu

22. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Nejedna předvánoční akce vzala kvůli bezpečnostním opatřením za své, proto jsme si nemohli nechat ujít zpívání u stromu na Základní škole Nádražní, které se uskutečnit mohlo. 


„Dneska jsme se jen tak sešli, řekli jsme si, že bychom se takto mohli rozloučit před vánočními prázdninami. Nacvičili jsme si nějaké vánoční koledy a písničky. Počasí nám přálo, takže to bylo moc fajn,“ usmívala se ředitelka školy Ivana Matějíčková. 

Byla to jedna z mála akcí na škole v tomto roce. „My jsme preventivně na škole nepořádali žádné akce, nechtěli jsme, aby se nám v prostorách školy nějak kumulovaly davy. Už tak tu máme hodně žáků a škola je poměrně malá, tak jsme to takto ošetřili. Neměli jsem ani tradiční besídky pro školky nebo rodiče a dokonce ani sportovní turnaje jsme nepořádali,“ posteskla si ředitelka.

Zatímco druhý stupeň se do zpěvu moc nehrnul, mladší ročníky si zazpívaly s velkou radostí - na to ostatně podívejte v naší reportáži.

A co popřát žákům, rodičům a učitelům do nového roku? „Tak základem je hodně zdraví, bez toho to prostě nejde. No a dál určitě rodinnou pohodu a zázemí, aby děti věděly, že se mají o koho opřít. Aby i dospělí věděli, že se mají o koho opřít. No a když v peněžence bude trochu peněz, tak to bude skvělé,“ popřála všem Matějíčková. -nov-

 

 

 

odebírejte přes RSS