Na několika místech se pracuje na chodnících i parkování

5. 7. 2021 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Z města

Opravy komunikací v našem města pokračují také v letošním roce, pracuje se na několika místech ve městě a po prázdninách bychom mohli mít hotovo. Kde všude se pracuje a pracovalo? Byli jsme se podívat s naší kamerou.


Ve funkčním období současného vedení města se počítá se 13 miliony korun investic do úpravy komunikací – jak do chodníků, tak i do parkovacích míst. V posledních týdnech se do tohoto rozpočtu sáhlo významněji. Pokračují práce v ulici Alšova a Dvořákova, hotovo je již na Dukelském náměstí, do finále míří v ulici Údolní a v brzkých dnech začne oprava chodníků v ulici Bratislavská.

Naše putování po komunikacích zahájíme na hlavním náměstí. „Je to jedna z investičních akcí, kterou jsme chtěli realizovat již v loňském roce, ale nevyšly nám na ni finance, takže jsme ji přesunuli na letošní rok. Vysoutěžila se firma SKANSKA, za 680 tisíc se podařilo opravit kryt vozovky, který byl již v bídném stavu a nedělalo to žádnou parádu,“ přibližuje opravy místostarosta Bořivoj Švásta. Tato investiční akce se stihla i v časovém předstihu, původně se počítalo s opravami až do půlky července. Opravy také napomohly bezbariérovosti. „Snížily se obrubníky, tam, kde se parkuje se obrubníky sklopily a udělalo se to příjemnější pro řidiče,“ dodává Švásta.

Již brzy započnou také práce na chodníku před kinem a hasičskou zbrojnicí v ulici Bratislavská. „Je to jeden z mála chodníků, které máme provedený v dlažbě 30 na 30 centimetrů, navazuje na bezbariérovou trasu kolem kina,“ vysvětluje místostarosta. Důvodem opravy je také umístění chránicí trubky pro optickou síť, kterou je potřeba dostat na druhou stranu krajské silnice. Realizace proběhne o prázdninách a upozorňujeme, že v souvislosti s opravou bude nutné chodník uzavřít.

V ulicích Alšova a Dvořákova se začíná pracovat na přeložce vodovodního řadu, jakmile bude hotovo, budou pokračovat práce na chodnících a parkovacích zálivech. „Je to na stavebním úřadu, čekáme na povolení a v okamžiku, kdy skončí VAK (Vodovody a kanalizace), tak se budeme snažit nastoupit co nejdříve, aby ulice nezůstaly v tomto stavu moc dlouho,“ dodává Švásta.

Prakticky hotovo je v ulici Údolní. „Do konce června byl termín dokončení této investiční akce, ale vložil se nám do toho VAK a navíc jsme se rozhodli, že současně s parkovacími místy a chodníky vyměníme také veřejné osvětlení, takže se nám akce posune asi do prvního týdne v srpnu,“ osvětluje místostarosta.

-vyh-

odebírejte přes RSS