Na novoroční turnaj ve futsalu přijely týmy z různých koutů jižní Moravy

7. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Sport

Dny volna během svátků mnozí využívají k zaslouženému odpočinku nebo setkávání s přáteli, sportovci se rádi potkávají na turnajích. V Hustopečích se o prvním lednovém víkendu konal už 22. ročník futsalového klání.

Novoroční turnaj ve futsalu má v Hustopečích dlouhou tradici. Před dvěma lety ho pořadatelé rozšířili na dvoudenní akci, v sobotu hrají dospělí a neděle je určena mladším hráčům. „Hustopečská hala je vyhlášená, zázemí je tady velice kvalitní a futsalisté sem jezdí moc rádi. Sobotní části se zúčastnilo 16 týmů z celé jižní Moravy, počínaje okresními. Ty se mohly konfrontovat s nejlepšími týmy Jihomoravského kraje, celky z divize i z druhé ligy,“ prozradil hlavní organizátor Michal Stehlík.
První den turnaje vyhrál tým složený z elitních brněnských futsalistů ROYAL GYGOLOS. Výběr mladých fotbalistů z Hustopečí a okolí skončil na třetím místě. Pořádající TJ Agrotec na děleném 5-8. místě. Druhé místo obsadili futsalisté FC Kloboučky, hrající druhou futsalovou ligu.

„V neděli tady máme mladé týmy futsalu, dvě kategorie, U12 a U15. V každé kategorii jsme omezili počet účastníků na 4 týmy, ať si kluci mezi sebou pořádně zahrají, tabulkově každý s každým,“osvětlil turnajový systém Stehlík. Dopoledne patřilo mladší kategorii, které jasně dominoval vedoucí tým krajské soutěže SK Modřice. Hráči v červených dresech soupeřům nastříleli celkem 34 gólů, jedinou branku inkasovali v posledním utkání od hráčů z nedalekého Zaječí. Na bronzové pozici skončil futsalu oddaný celek Orel Řečkovice. Domácím svěřencům trenéra Tibora Feketeho, kteří jsou po podzimní části dětské futsalové ligy na třetím místě krajské tabulky, herní štěstí nepřálo a zbylo na ně poslední místo.

V odpolední kategorii hráčů do 15 let získali Hustopečští druhou příčku, hned za futsalisty SK Líšeň. Trenér Michal Stehlík svému týmu věří: „Rádi bychom se jako vítězové jihomoravského přeboru kvalifikovali na závěrečný turnaj ligy do Prahy.“

O futsal je v Hustopečích zájem, mnozí fotbalisté ho přes zimu hrají jako doplňkový sport. „Rádi bychom mládežnické kategorie rozšířili i na mladší - kategorii U9, případně U7. Máme ale problém sehnat trenéra. Další překážkou je obsazenost hustopečských sportovišť, protože v Hustopečích funguje řada sportovních klubů,“ podělil se o další plány klubu Stehlík.