Na ovčím bále s hustopečským dupákem

7. 9. 2020 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Ovčí bál je jedna z akcí, kterou má na starost spolek Všehoschopných a koná se každoročně první zářijový víkend. Letos už se jednalo o pátý ročník této akce a o zábavu se kromě organizátorů sršících vtipem postaraly hned tři kapely, které udávaly rytmus k energickému tanci příchozích. 


 „Hrají nám tady kapely, které jsou známé hlavně ve světě a taky v Hustopečích. Rolling Stones chtěli hrát, ale taky chtěli prachy, a my tu máme kapely, co hrají zadarmo a podporují nás tím, takže tu máme La Bande, Skrznaskrz a Poollitters,“ jmenuje jeden z členů Všehoschopných, Kamil Konečný. Hrát bez honoráře nebylo to jediné, co kapely pojilo dohromady. Jak sami pořadatelé řekli, všechny hrály tzv. „hustopečský dupák“ a také jsou nějakým způsobem napojeny na Hustopeče. „Buďto je celá kapela hustopečská, nebo alespoň někdo, kdo v ní hraje, je Hustopečák,“ vysvětluje předseda spolku, Miroslav Vodák. 

Na bále tak o kvalitní muziku nebyla nouze, pořádně se tančilo, ale také pilo a vydatně jedlo. „Návštěvníci tu mohou ochutnat především ovčí klobásky a hustopečské víno od tří vynikajících vinařů,“ pochvaluje si Konečný. Organizátoři zkrátka slibovali skvělou zábavu a návštěvníkům garantovali neobyčejné zážitky. „Návštěvníci Ovčího bálu to můžou zažít, že se nemusí v životě chovat jako ovce!“ dodává nadšeně předseda Vodák. 

Pořadatelé Ovčího bálu mají od samého začátku dva důležité cíle – pobavit sebe a ostatní, ale také vybrat peníze na dobrou věc. „My to děláme proto, abychom měli všichni dobrou karmu, protože my vybíráme peníze na to, abychom vysadili stromy v polích a ve městě. Ty stromy pak budou dělat radost nám, lidem, co sem došli i všem ostatním a bude to úplně úžasný!“ radostně doplnil místopředseda Konečný.

A protože po pěti letech pořádání akce už je záhodno bilancovat a hodnotit dosavadní úspěchy a návštěvnost, zástupci Všehoschopných hodnotili. A shodli se na tom, že úspěch mají přesně takový, jaký si zaslouží. -slam-

odebírejte přes RSS